Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nenaběhnou windows

Ve firmě dnes 3 pc z asi 10 nelze zapnout.
Tedy přesně: Po zapnutí PC to vypadá ze začátku normálně. Po přihlášení uživatele lze spustit třeba i aplikaci. Pak přestane reagovat. Obrazovka je bílá. Něco se děje - hrká disk.
Je to na počítačích, kde mají uživatelé admin práva i na PC s běžným uživatelem. Různé win 7 - 8.1. Všude AVG IS verze 2012 - poslední.
Na MS trojhmat to vůbec nereaguje.
Občas, při divokém klikání myší, lze vyloudit okénko MS Windows Aplikace nereaguje, ale kliknutí na jakoukoli volbu k ničemu nevede.

Vypnut natvrdo PC nepomáhá. Na jednom jsem to zkoušel. Dostane se to do toho stavu znovu.

Chtěl jsem si dnes odskočit k doktorovi, ale teď pro mě už asi rovnou pošlou černou sanitku.

Ty tam tomu adminuješ nebo jsi jen jeden z uživatelů?

Pokud tam máte anarchii, je možné, že někdo něco dotáhl a po LAN se to rozšířilo dál. Nepředpokládám náhlou HW závadu na 3 storjích najednou.

Vůbec nezávidím. Snad máte (firma) zálohy všeho.

Teoreticky to já adminuji, ale všichni konstruktéři tvrdí šéfovi, že musí mít admin práva a šéf je má taky.

Prakticky jede celá firma s admin právama, jen jedna mladá sekretářka je obyčejný uživatel. A musím přiznat, že si z těch konstruktérů někdy dost zoufám. Jeden z nich je velice inteligentní, PH.Dr. Jenže zkouší všechno o čem se dočte a věří všem prospektům o nových sw. Jeden čas se tu výkon konstruktéra měřil podle toho, kolik km najezdil s myší. Měřil to nějaký mě neznámý sw. Ten samý chce mít přístupy všude na server a NASy a řídit zálohování. Přitom jeho systém nějakých přírůstkových záloh jsem nepochopil. Netuším, kde to má začátek v případě obnovy. 2 x za poslední rok se jim povedlo, že při stěhování PC z místnosti do místnosti to pro jistotu vyfoukali a PC se nerozběhlo a museli jsme měnit zdroje. A proč si zrovna tohle pamatuji. Protože to byly atypické skříně s atypickými zdroji a výměna zdroje znamenala mechanicku úpravu zadní stěny.

Díky všem za snahu. Asi po 5 vypnutí a zapnutí se všechny 3 počítače spustily normálně.

Jen netuším, čím to bylo. V prohlížeči událostí hromada chyb, ale žádná mi nepřipadá jako příčina.

Spíš mi to připadlo divné. Nedávno byly MS akualizace a teď 3 pc najednou zablbly při spouštění. A je to v práci, kde se nehrají hry a stahují maximálně katalogy konstruktérům. Teď najednou tohle a i na počítači, kde nemá uživatel admin práva. Spíš jsem se bál, že se spustila ta aktualizace na Win10. Není snad normální, aby se to takhle zaseklo třeba na hodinu.

Neznám příčinu ale fungujem a značím jako vyřešené.