Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vyčistit sekudové lepidlo z kalhot?

Kolegyně z práce si potřísnila sekundovým lepidlem kalhoty a teď by to chtěla odstranit.
Poradil jsem jí odlakovač na nehty,ale buď byla málo trpělivá, nebo to nepůsobilo.
Neznáte někdo postup, jak se toho sekundového lepidla na látce zbavit?
O nůžkách už vím. To nechci.
Bobo

Máě na mysli lepidlo Clinton? To aby si kolegyně kalhoty dobře schovala, kdoví do jaké funkce se můžeš dostat. Pak se tato kompromitace hodí:-D

Ne, vážně. Vteřinové lepidlo dost blbě aniž bys zničil kalhoty. Z jakýho materiálu jsou vyrobeny? Pokud syntetika, tak radši koupit nový. :-/ Jinak by snad mělo být částečně rozpustný i ve vodě (alespoň boty, lepené vteřiňákem vodu nerady).

To čumím jaké jsou tady, rady /hergot to se to rýmuje/.
A při tom je to tak jednoduché. To jste ještě neslyšeli, že vteřinové lepidlo při styku s vodou končí? Zkuste zalepit třeba botu, a vylezte ven, když prší. A máte kulový, a ne zalepenou botu.
Takže rada - kalhoty namočit, a bratru za 1/2 hodiny je vymalováno.

Máš moc rychlé myšlení a nedomýšlíš věci do konce. Vteřinové lepidlo má velmi malou viskozitu. Proto se vpije do látky a pak vytvrdne. Voda a boty jsou zcela jiný případ. Já jsem nepsal nic o kalhotech z kůže nebo z koženky nebo z jiného podobného materiálu.
Bobo

No, když myslíš. To co jsem napsal není teorie, ale praxe. Je úplně jedno jaký je to material.
Ponořím do vody, a vteřinové lepidlo se může jít klouzat. Rozpustí se. A to, že se vpije, neznamená, že se -nevypije-. Zkus to, a pak nadávej.

Ještě jeden ďábelský nápad :-D.
Za mého mládí existovaly takové nažehlovací záplaty na roztrhaný gatě, třeba jablíčko, jahůdka, autíčko,...

To by možná bylo řešením.

Jinak se zárukou dokonalého odstranění fakt neporadím, to slibují jen v reklamách na prášek a zubní pastu.

Nápad to je perfektní. Už vidím gentlemana bezchybně oděného v černém smokingu, jak má na kalhotách nalepenou červenou jahůdku....

Jedině prosadit jako dernier cri samolepku vlastního vozu. Tak by člověk mohl být na plese středem pozornosti, pokud bude mít na sobě gatě s Bugatti Veyronem. Věřím, že by se pak mohlo jednat i o kalhoty od montérek.

Zde je v těch kalhotách umístěna dáma. Spíš by měl uvažovat, že dámu pozve k sobě domů (hází-li této možnosti klacky pod nohy přítomnost manželky, lze pozvání operativně změnit na chatu či do hotelu) a přesvědčit jí, aby se svých kalhot, alespoň na chvíli, zcela vzdala.