Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vyčistit sekudové lepidlo z kalhot?

Kolegyně z práce si potřísnila sekundovým lepidlem kalhoty a teď by to chtěla odstranit.
Poradil jsem jí odlakovač na nehty,ale buď byla málo trpělivá, nebo to nepůsobilo.
Neznáte někdo postup, jak se toho sekundového lepidla na látce zbavit?
O nůžkách už vím. To nechci.
Bobo

To čumím jaké jsou tady, rady /hergot to se to rýmuje/.
A při tom je to tak jednoduché. To jste ještě neslyšeli, že vteřinové lepidlo při styku s vodou končí? Zkuste zalepit třeba botu, a vylezte ven, když prší. A máte kulový, a ne zalepenou botu.
Takže rada - kalhoty namočit, a bratru za 1/2 hodiny je vymalováno.

Máš moc rychlé myšlení a nedomýšlíš věci do konce. Vteřinové lepidlo má velmi malou viskozitu. Proto se vpije do látky a pak vytvrdne. Voda a boty jsou zcela jiný případ. Já jsem nepsal nic o kalhotech z kůže nebo z koženky nebo z jiného podobného materiálu.
Bobo

No, když myslíš. To co jsem napsal není teorie, ale praxe. Je úplně jedno jaký je to material.
Ponořím do vody, a vteřinové lepidlo se může jít klouzat. Rozpustí se. A to, že se vpije, neznamená, že se -nevypije-. Zkus to, a pak nadávej.