Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spuštění systemu windows se nezdařilo - opakovaně

Dobrý den, prosím o radu zkušených. Jsem PC amater, takže kdyby to šlo, potřebovala bych postup vysvětlit jako pro "blbce".
Mam notebook hp. Operační system windows 7. Byl nainstalován uz v pc, zadné instalační cd nemám.
Jakmile se mi vypne počítač a já ho zapnu, naskočí stránka, že spuštění systemu se nezdařilo a mam jen pomocí instalačního cd přeistalovat. CD nemam. Hledala jsem na netu a pomocí klávesnice F8 zvolím možnost posledního konfiguračního nastavení, takže počítač se po asi 5 minutách konfigurací spustí. Jenže jakmile se vypne, je to tam znovu. Mám nejakou možnost, jak to napravím trvale a nejlepé s vaší pomocí sama, nebo musim dat notebook do servisu?
Snad jsem to popsala srozumitelně a budu moc vděčná za vaše rady. Zde jsem odpověď nenašla :(
Děkuji všem

Nejdřív bych zkusil (až se podaří spustit PC) zkontrolovat systém souborů. Start - CMD jako správce - zadat sfc /scannov (a odentrovat). Pak taky zkontrolovat stav virů a jiné škodné v PC (programem MBAM - nejlépe v nouzovém režimu PC).

Notebook by měl mít/mohl mít tzv. recovery oddíl, kterým počítač uvede OS do výchozího stavu.
Je potřeba po startu počítače stisknout nějakou klávesu F1-F12 (vysleduj to na monitoru při spouštění).
Pokud tam nic takového není, stačí použít jakékoliv instalační DVD a zadat údaje ze spodní strany noťasu.
Instalace OS však není práce "pro blbce". Raději zavolej nějakého známého, který má současně i instalační medium s OS.

Dekuji moc za odpoveď. Zadala jsem ten sfc/scannov jak píšeš ale hlasí mi to že muze poustet pouze spravce konzoly... což bych mela byt ja ne? Notas je muj a jsem přihlašena jako spravce, tak nevím... ten Program MBAM si mam stahnout a projet s nim soubory, jestli to není zavirovane jo?
No tak tem recoverum nerozumím... při startu je aktivní jen to F8, které my vyhodí nabídku jak chci spustit OS....
Tedy asi bude nejlepší to nekomu dat no..Asi si s tím neporadím :(
Mockrát dekuji za odpoved a ochotu

Zmacknes tusim u HP je klavesa F11, naskoci recovery, potvrdis ze chces obnovit uplne vsetko na vyrobny stav, obnovis.
Ak si potrebujes predtym zalohovat nejake data tak najprv nabootujes linux (napr. ubuntu.cz) z DVD alebo USB a odzalohujes si data mimo notebook.

Ach neeee:.(. Tak jsem si díky vam našla řešení, pročetla internet, zalohovala záožky a věci z pc a asi k ničemu, protože tam nejspíš ty recovery nemám :(. Klavesa F11 je po spuštění pc nefunkční.
Po startu dam Esc a vyjede mi nabídka:
F1 system information
F2 system Diagnostics
F7 HP Sparekey
F9 Boot Device Options
F10 BIOS SETUP
F12 Network Boot
Takže s tim sama asi nejspíš nepohnu a je potřeba to dat nekam do servisu co?
To CMD napsala, že nedokáže opravit....
Dekuji vam za rady a ochotu

Pokud tam není recovery oddíl, budeš muset oslovit výrobce a vyžádat si DVD s obrazem pro svůj NTB. Mělo by to být jen za poštovné. Druhá možnost je nainstalovat W7 "z Karibiku" - to ale raději svěř osobě znalé s vyšší kvalifikací :-) - obstrukce s ovladači bys nezvládla.