Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhrada Asus IPIBL-LA

Z ničeho nic mi přestal fungovat PC HP Pavilion a6240.cs a podle ohledání specialistu je na 99% vadná základní deska Asus IPIBL-LA (Berkeley-GL8E). Neporadí někdo, kde rychle sehnat stejný nebo podobný typ, popřípadě jinou desku se Socketem 775 a která má 4x DDR2 RAM? Všechno, co jsem dosud našel, má jenom 2 DDR2 RAM nebo 2 DDR2 RAM + 2 DDR3 RAM.

Upřímnou soustrast. To je nemilé. Zkusil bych dát poptávkový inzerát na www.bazos.cz a podobné servery.
Zabýval se odborník ohledáním desky a optickou kontrolou jestli je něco opáleného nebo nafouknuté kondenzátory? Při troše štěstí a zručnosti je lze cenově dostupně vyměnit a deska může fungovat další roky.

To lehce řekne, ale těžko udělá! Dnes jsem 1/2 dne strávil dotazováním všude možně, jak mohu legálně vyměnit vadnou desku, abych přitom nepřišel o legální licenci Windows Vista, ale nikdo to pořádně neví a všude mě odkazují na někoho jiného - HP na MS, MS firemní na MS osobní a na MS osobní je jenom aktivační linka, kde mi řekli, že slouží jenom na aktivaci a že tam mám zavolat, až budu potřebovat aktivovat Windows.

Pravě proto chci stejný typ desky, kde by mohli Windows fungovat i bez nové aktivace, popřípadě nějaké legální řešení výměny desky přes autorizovaný nebo aspoň oficiální servis.