Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna vadné základní desky po záruční době a OEM licence Windows

Zrovna řeším problém nefunkčním PC z důvodu asi vadné základní desky: http://pc.poradna.net/q/view/1438776-nahrada-asus- ipibl-la . Zajímá mě, kdo má jaké zkušenosti s aktivaci OEM Windows po výměně základní desky.

Někdo píše, že to lze jenom v záruční době, jiný zase, že musí být stejný typ nebo vyjádření ze servisu, že se to stalo z důvodu vady na původní desce, viz: http://www.abclinuxu.cz/blog/Max_Devaine/2010/11/l icencni-peklo.

UPDATE 22:50Tak už jsem si vzpomněl, o čem jsem chtěl ještě napsat. Chyba v systému je u OEM licencí. Docela by mně zajímalo, co by se stalo, kdybych si po 5 letech rozflákal základní desku. Podobnou bych už nikde v obchodě nesehnal. Řídil bych se tedy radou MS pro reaktivaci. Sehnal bych si servisní záznam od techniků, koupil novou desku, tím pádem i proc, paměť, graf, zdroj a provedl na základě servisního listu reaktivaci. Takže ve finále bych úmyslně provedl upgrade PC a přitom si ponechal licenci na windows. 5 let stará deska stojí cca 100-200,-Kč. Servisní papír vystaví určitě také za pakatel. Ovšem těžko říci, zda by se to nakonec vůbec vyplatilo a navíc, někde jsem slyšel, že výměna desky je možná jen v reklamační době. Pokud se vám tedy rozfláká deska po reklamační lhůtě, zanikne i licence na win. Ale zase, těžko říci. Někde se píše toto, jinde zase něco jiného :-/.

Jaké jsou vaše zkušenosti?

To je fakt dobrá rada, to bych se sám nedovtípil! :-D

O to tu celou dobu jde, že se snažím zjistit, jestli to půjde po výměně aktivovat a jestli to bude i právně v pořádku, což není to samé, ať neinvestuji do výměny desky a pak nezjistím, že je to k ničemu, protože Windows nepůjdou aktivovat nebo že případná kontrola mě obviní z používání nelegálního SW.

Je mozne ze pred aktivaciou budes muset zmenit cislo vo Win na to co mas na stitku, ptz vo Win bude nejake univerzalne royalty cislo pre aktivaciu podla BIOSu, to ide logicky len na original OEM doske. Ak to je nejaky vacsi OEM vyrobca (HP, dell, apod)