Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký serverový OS?

Přemýšlím, že bych si pořídil nějaký starý server. Chtěl bych to hlavně na hraní, možná si zesíťovat nějak pořádně domácí síť. Primární účel by byl ale učení, takže by na tom asi měly běžet klasické služby jako Active Directory, DHCP server, možná pošta a kdoví co dál. Zřejmě nějaký windows, protože na linux si netroufám.

Čím bych mohl začít?

Síťové úložiště, FTP server, webserver, tisk. Případně uvítám i o čem dalším by se dalo přemýšlet, byť využitelnost v domácích podmínkách asi nebude velká.

hmm. Teď jsi mi trochu zkazil radost...A kdybychom neřešili cenu OS? S tučňákem nevím. Vždycky když jsem si něco začal s tučňákem narážel jsem na nekompatibilitu HW a hledání ovladačů, obcházení problémů a kdesi cosi. Nepopírám, že to asi byla i moje neschopnost nakonfigurovat linuxový OS.