Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem fx 8300 nebo i5 4590 ?

Ahoj, chci koupit dalsi pc, mam ho slozeny na procesoru amd vishera fx 8300 a uz presahuji rozpocet, ale vesmes se vsude doctu ze i5 je na hry daleko lepsi. Kdybych chtel pc s intelem musel bych jeste tak tri mesice setrit a zajima me jestli se to vubec vyplati ? jaky je rozdil ve vykonu ? grafiku jsem zvolil r9 380 4gb gddr5

Na jednojádrové aplikace AMDčko nemá ani šanci
Intel je vždy postaven hlavně na to aby v jednojádrovejch aplikacích exceloval ovšem u her a dalších pokud se AMD přetaktuje na 4GHz jak říkáš je výkon +- stejný jenže když 4690 a ještě k tomu označení !!K!! nataktuješ AMD muže jít do hajan..

záleží na tom jak se chce zakladatel pohybovat co se týče upgrade...protože u AMD je AM3+ už jen žrout Kaveri (9XXX) (220W TPD) a to si nikdo zbytečně dovolit nechce.

Doplnění : Zde je test : Test

Ještě k tomu directx 12. Podle amd tedy co jsem se ptal. Hra která bude umět directx 12 tak ji vývojaři budou muset napsat na více jader. Tím by amd dostalo výkon. Protože pokud jsou ty testy directx 12 reálné tak by to bylo super. Otázka je kdy bude první hra umět directx 12.

• U nekterych her se to muze vysplhat az na rozdil "Int vs FX" <10FPS>, i pres vykoné GPU, coz neni zrovna malo.
(cenova kategorie gpu s 10FPS rozdilem, muze mit vetsi financni dopad).
Kdyz zakoupi uvedeny "Intel", na herni ucely je zrejme rozumnejsi, né ze by se FX8xx drzelo spatne, ale nekteré mono vlaknové aplikace je moc radi nemaji :-)

Ano. A nevím jak někdo přišel s informaci že zen ma jít na amd+3. Mají být amd4 a když budou ddr3, jasné, že to nenacpeš do amd+3 která má ddr3. Ledaže by udělaly amd+3, která podporuje ddr4. Bohužel je tu druhý problém zen bude 28nm a amd+3 podporují 32nm. Takže bys to tam dal kladivem.