Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win10

Dnes mi z hlavního panelu zmizela ikona GWX, přes kterou jsem měl "zarezervovaný" Windows 10. Nevíte prosím proč mi ta ikonka zmizela?

Já to po objevení taky na všech PC zarezervoval, ale pak jsem dostal strach, že se MS zblázní a jednoho dne se mi začnou samy od sebe W7 měnit na W10, což samozřejmě kvůli XP-mode nechci. Tak jsem to "zamluvení" zase zrušil. Až W10 vyjde, nainstaluji to nejprve na noťas, vyzkouším rozchodit virtuální stroje a pak se uvidí.

W10 si nakonec za tu nulovou cenu na všechny PC (W7/Pro) pořídím, ale instalovat zatím nebudu. Klidně za dva, tři, čtyři roky..

Až to vyjde, budou známy i podmínky. Zda se půjde po instalaci legálně vrátit k W7/8, zda to půjde instalovat i později než za rok atd. Pak se definitivně rozhodnu, co a jak.

Tazatel uz to vyresil, tak se zeptam mimo tema.

Co te vede k tomu, ze uz ted jsi rozhodnuty si nakonec Win10 poridit kvuli tomu ze jsou zadarmo?

Nejsi v necem spokojen s Win7?

---

Osobne jsem jednoduse "update" KB3035583 vubec neinstaloval a nechal jsem ho skryt. Zadna rezervace diky tomu nevyskakuje a mam klid. Z Win7 urcite prechazet na jiny system nebudu. Jako "hlavni" pocitac (s uspornym core i3) mam Ubuntu 14.04, ktere zvladne funkci samohrajky, prohlizeni internetu, kancelar i starsi DX9 hry na odreagovani.
Pak mam jeste "herni" masinu, ktera uz take pomalu starne s Win7 a obcas uz ji chybi vykon, takze je mozne ze casem poridim nove PC asi s Win10, pokud do te doby nebude vyresen problem hrani na linuxu, ale na starem upgradovat rozhodne nebudu.

Co?

Prohlášení MS, že W10 bude poslední systém, že pak se bude už jen aktualizovat. A když třeba v roce 2020 (končící podpora pro W7) budu přecházet na W10, nebudu je muset platit, když to budu mít pořízeno už v roce 2016, zadarmo ;-)

Spokojen s W7 jsem maximálně. Nespokojen začnu být, až začnou dělat hry exkluzivně pro vyšší systémy, vyšší DX, které do W7 úmyslně nedají (příkladem budiž třeba causa DX 10, Win Vista a Just Cause 2).

Tebe vazne zajima podpora od MS? Kdybych nekupoval novy PC, tak jsem asi dodneska na XPeckach. :-)

Pocitam, ze v roce 2020 uz budu mit novy PC, sice bych rad, aby ten soucasny vydrzel jeste 5 let, ale nevim no. A na novy PC novy system, v tom jsme asi zajedno, jenze ten se bude muset koupit tak jako tak.