Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Hdd 60 GB mi ukazuje 1267,79 Gb.

Dobrý večer všem. Kluk zaviroval PC co má v pokojíčku. Pokoušel jsem se o nápravu, ale nepodařilo se mi to. Rozhodl jsem se pro přeinstalování, ale nešlo to. Ještě se mi to nestalo. Nato jsem vytáhl HDD, s tím že ho vymažu a naformátuji v mém PC a výsledek nechápu, viz předmět.

Vyhodí stejný výsledek po opakovanem naformátování? Možná je to blbost ale na tom tvém screenshotu jsou všechny ostatní disky v NTFS. Ten TeraHDD:-) v není v NTFS ani v ničem jiném (myslím že by ani ani neměl), problém by mohl byt tam ale jak jsem psal jsem laik takže moc světoborně to neber.

Za prve sa pozri do BIOSu ako je disk identifikovany tam. Ak je tam spravne tak pokracuj nizsie. Ak je v BIOSe disk nespravne tak napis ako je presne ten disk identifikovany v BIOSe.
Ak je v BIOSe disk OK, tak ak potrebujes data tak najprv pouzit getdataback a vytahat data na iny disk. Ak uz nepotrebujes z neho data tak si stiahni program killdisk (www.google.com) staci trial verzia, stiahni si bootovaciu disketu alebo CD Win98SE DOSu (www.bootdisk.com), na disketu/CD si daj aj killdisk, nabotuj DOS, spust killdisk a zadaj si tam nech prepise disk nulami. Bachca nech si neprepises ten tvoj disk uz z neho potom data nevytiahnes!!! (zvolit spravny disk).

Snad se mi to nějakým záhadným způsobem podařilo. Po všelijakých pokusech začal ukazovat jen 6 Gb. :-?
Nereagoval na žádný program.
Přehodil jsem jumper na cable select a velikost byla najednou normální.
Momentálně se formátuje, tak doufám že bude v pořádku.

biosy ve starších pc dokázaly nastavit podivuhodné kraviny.
v detekci disků má být zadané lba mode, a pokud se ptá na typ systému dos/other, zvolit "dos"
tipuju že hodnoty buď nebyly v biosu napevno, nebo se mezitím v pc vystřídal další disk se kterým dohromady fungovalo nastavení "cable select", ale už ne s diskem samotným - a bios detekoval nesmysly.

nebo to bylo něco úplně jiného :)