Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Hdd 60 GB mi ukazuje 1267,79 Gb.

Dobrý večer všem. Kluk zaviroval PC co má v pokojíčku. Pokoušel jsem se o nápravu, ale nepodařilo se mi to. Rozhodl jsem se pro přeinstalování, ale nešlo to. Ještě se mi to nestalo. Nato jsem vytáhl HDD, s tím že ho vymažu a naformátuji v mém PC a výsledek nechápu, viz předmět.

Snad se mi to nějakým záhadným způsobem podařilo. Po všelijakých pokusech začal ukazovat jen 6 Gb. :-?
Nereagoval na žádný program.
Přehodil jsem jumper na cable select a velikost byla najednou normální.
Momentálně se formátuje, tak doufám že bude v pořádku.

biosy ve starších pc dokázaly nastavit podivuhodné kraviny.
v detekci disků má být zadané lba mode, a pokud se ptá na typ systému dos/other, zvolit "dos"
tipuju že hodnoty buď nebyly v biosu napevno, nebo se mezitím v pc vystřídal další disk se kterým dohromady fungovalo nastavení "cable select", ale už ne s diskem samotným - a bios detekoval nesmysly.

nebo to bylo něco úplně jiného :)