Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zprovoznění zvuku ve starších hrách pro DOS pod XP

Mám starší DOSovskou hru Blood. Když spustím setup pro nastavení zvuku a
vyplním jej tak sice zvuk při testování zvukovka vydá, ale je nesnesitelný.

Strašně chrčí - jako když se zasekl. Je to strašný efekt ve kterém lze rozpoznat původní efekt, ale
hraje jej to strašně dlouho a po chvilce to ustane.

Hru vůbec nespustím když nastavím nějakou zvukovku.

Samozřejmě ve Windows to hraje naprosto OK (např. mp3).
Zkoušel jsem i program VDM sound , který je určený pro zprovoznění zvuku v takto starých hrách, ale
výsledek je úplně stejný.

Zvukovku mám Sound Blaster 128 PCI a XP SP2.

Nevyřešil to někdo ?

//Edit

Hlavně ať tady nepadne slovo DOSbox. Na to jsem skutečně alergický 3-[

Dík za link. Tohle z toho linku asi vysvětluje stav:

Cryptic Passage
As long as you follow all of the above steps for Blood correctly you will not have to do anything special for Cryptic Passage in order to be able to play it except download the shortcut. For some reason, Cryptic Passage doesn't seem to perform quite as well as Blood does. I'm not quite sure why this is. It should still be very playable, though. The framerate is smooth, just somewhat jerky for some reason.

Po přečtení poznámky v dotazu jsem se rozhodl, že to vyzkouším.
Stáhl jsem si blood.zip a s pomocí jistého SW, jehož jméno se zde nesmí vyslovit, mi to okamžitě běželo i se zvukem. Myslím, že tak asi 10 minut po přečtení dotazu jsem to hrál.
Win XP SP2 a SB Audigy.
Kdyby byl zájem, tak napíšu upřesňující informace :-)

Ach jo ! Ne. DOS-Box pracuje opravdu jinak.

// Edit raději to tady už popíšu s vysvětlením.

DOS-box Emuluje softwarově kompletně celý virtuální PC s celým jeho hardwarem.

To prakticky znamená, že pod ním sice skutečně funguje všechno nicméně má to svou cenu.
Z nabušené mašiny, kde ani nerozhoduje paměť RAM jako výkonnost procesoru vyždímáte maximálně lepší
486 a to procesor jede na 100%. Takže pro "novější" střílečky typu Duke Nukem či Blood jste háji.

Na straně druhé si můžete opravdu zahrát DUNE2, nebo jiné aplikace, které se nechytají
zejména kvůli vysokým frekvencím dnešních CPU.

Já jsem DosBox používal kdysi dávno na nějaký starší 2D hry právě kvůli zvuku.
Ale včera jsem zkoušel pod DosBoxem ten Blood a přišlo mi to ukrutně rychlý. Ještě jsem si říkal, zda by to nešlo nějak zpomalit. Opravdu:-)
Jel jsem to na WXP SP2, Athlon XP 1800+ s 512 MB RAM. A k tomu mi ještě jelo stahování na DC, Skype, Miranda a jiné smetí.
Dnes v práci jsem si to spustil na linuxu (FC6, P4 3GHz, 512 MB RAM) a to nejelo skoro vůbec. Raději jsem to killnul. Ale příští týden si zrestartuji X-ka a zkusím to znovu :-)
Jinak k tomu rozchození pod Windows (budu to psát zhlavy):
- Stažení a rozzipování Blood.
- Stažení a instalace BosBox.
- Přetažení ikonky DosBoxu na plochu.
- Přetažení adresáře Blood na ikonku Dosboxu. (Spustí se okno DosBoxu a zároveň se namountuje adresář s hrou.)
- Spustění SETUP, nastavení zvukových zařízení. (SB nešel, tak jsem zkusil něco jiného, co fungovalo.)
- Spuštění BLOOD