Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem wifi opakovač

Dobrý den, potřeboval bych poradit jestli lze udělat z mého bývalého routeru opakovač . Momentálně mám router Asus RT-N12d . Bývalý je D-link dir-600 .Oba dva podporují funkci WPS. Asus mám v obýváku ( protože je tam port na připojení drátu ) a noťas v pokoji ( cca. 10 m) . Ukazuje mi to někdy čtyři čárky ,ale někdy také tři ,dvě dokonce i jednu . Jsem hráč pc her a když mám obrovský ping :shock: nedá se to hrát . Potřebuji tedy od vás radu buď s nastavením routeru a nebo udělat z toho starého ten opakovač . Děkuji za odpovědi .

noťas v pokoji (cca. 10 m)

vzdálenost není problém. jen sis zapomněl všimnout, že mezi tebou a routerem je několik tajných zdí.

Tak kam ho mám dát ?

to souvisí s prvním problémem: chybí aspoň hrubý náčrtek. nikdo netuší, jak sis rozestavil zdi a routery.
když už ten dlink máš, proč ho nevyužít. je to sice nejhorší řešení, ale kromě zabitého času je zdarma.
http://blog.petrknap.cz/c391-prodlouzeni-dosahu-do maci-wifi-site.html
takže jestli krám umí režim wds (v popisu nevidím), mohl bys to zkusit, třeba je k tomu manuál.

máš prázdniny, tak dělej něco rozumného: změř si kolik potřebuješ lan kabelu a natáhni ho do pokoje v liště.
kdo nerozchodí plastové lišty: dá se koupit dvojice powerline adaptérů.