Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bude uznána reklamace Paměťové karty ?

Ahoj mám na váz takový dotaz paměťová karta má třídu 10 garantovanou minimální rychlost zápisu 10 MB.
Ale když jsem zkoušel zkopírovat jednu složku s fotkami o velikosti 417 MB na kartu zapojenou přes adaptér do čtečky v notebooku tak na záčátku zápisu to vyskočí na 11 až 20 asi tak 3 až 5 sekund pak v průběhu to vyskočí chvilkami na 10 MB ale většinou je průměrná rychlost 9,40 až 9,70 MB. Je to důvod reklamovat když prodejce zaručuje minimální rychlost 10 MB zápisu ?
Nebo se mi vysmějí a řeknou že je to v pořádku ? Karta LTML micro sdhc třída 10 16 GB.
Díky za rady.

Tak nevím čemu říkáte malé soubory ale v mém případě jsem použil jedinou složku která obsahovala fotografie každá fotka měla velikost od 3 až do 5 MB bylo ve složce celkem přes 200 fotek.
Fotky jsem dal do složky aby šlo kopírovat celkovou velikost na jedenkrát.

Test jsem prováděl přes průzkumníka Windows způsobem jak začalo zapisovat tak se zobrazilo okno o průběhu jsem ho rozklikl podrobněji aby byla vidět rychlost za sekundu.

Jaké soubory testovat jak velké jakým způsobem ? Když chci otestoval vetší množství fotek nebo i jiné soubory.
crystal disk dříve doporučovaný zde jsem požil při testu flash disku jsem nevěděl jak požít a přišlo mi že ukazuje nižší hodnoty než při běžném přenosu přes průzkumníka.

Crystal disk jsem požil následujícím způsobem :

1 Zformátoval flash disk
2 spustil crystal disk z plochy v programu vybral písmeno flash disku zvolil velikost odpovídající k přenosu našel jsem si pc složku se soubory zkopíroval pak otevřel přes tento počítač flash disk okno jsem zmenšil aby jsem viděl i program jak dal vložit do flash disku tak jsem rychle klikl na start all a program dlouho vyhodnocoval pak zobrazil výsledek.

Tak nevím jak se tento program používá ani jiný jsem už nezkoušel aby neodepsal flash disk opakovaným zformátováním a vytížením programu crystal disk. Dál už jsem se radši ani neptal tady na poradně protože jak člověk neví nebo nepochopí sám tak hned mě odsoudí.

Rád bych se naučil používat aspoň jeden nějaký program zdarma aby uměl si otestovat správně flash disk nebo kartu a hlavně aby mi někdo pomocí obrázků vysvětlil jak se s doporučovaným programem pracuje.

každá fotka měla velikost od 3 až do 5 MB bylo ve složce celkem přes 200 fotek.

= kopa malych suborov.

Daj tam kopirovat 100MB velke rarko a uvidis.

Lol, ze obrazky, dobre si pobavil. Tie programy su tak jednoduche, ze s tym vie robit kazda opica. Takze pouzi hlavu a rozmyslaj. Neboli to.

Pan Töfl dobře tak reklamovat nebudu. Ale předchozí příspěvek o testu by mě zajímalo do budoucna jak si mám správně otestovat flash disk nebo kartu aby si ověřil rychlost čtení a zápisu prosím postup vysvětlený i s obrázky jakéhokoliv programu doporučeného zdarma.

Nevidím předchozí příspěvek. Otestovat se dá obyčejným kopírování, nebo vlinuxu pomocí pv, který je jako dd, ale ukazuje i rychlost. Ve windows bych doporučil ATTO diskbenchmark, kdy i názorně vidíš vliv velikosti bloků na rychlost.

Při karty je dobré už vědět, který model kupuji (podle předchozích testů, často podle mě testují na pctuning.cz) a ne v obchodu vzít první kartu, která má nápis Class 10. V Těhletech označeních je celkem bordel(ikonky SD, číslíčka v kolečku nebo čtvrečku, UHS-1/2 vs UHS class 1 / 3), je dobré si tedy kartu buď vyhlídnout a najít benchmark a nebo vybírat z několika prověřených karet. Ale asi je zase zbytečné jen tak pořizovat UHS-2 kartu , ony jsou taky několikanásobně dražší.

Na webe vyrobcov je presne udavana burst rychlost. Napr. na webe sandisk (sd) mas vsetky ich modely aj s udavanou burst rychlostou citania a zapisu. Vyhybat sa nejakym kvaziznackam.

P.S> maximalna rychlost zavisi aj od citacky (zakladna rychlost SD rozhrania je tusim 12MB/s, novise specifikacie pridavaju vyssie mody rozhrania - 25, 50, 100 atd. Citacka nemusi podporovat vsetky mody)