Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaky druh ložiska?

Zdravim mam otazku, ktery typ loziska na ventilatory do pc je nejlepsi, vsude vidim same kluzne,keramicke,fluidni,kulickove a podobne ale ktere si vybrat. Nebo je to jedno a je to jen marketingovy tah. Diky za nazory.

Já ještě přidám typ magnetický (Maglev - magnetická levitace). Tento používám já. Po vypnutí se ještě velmi dlouho dotáčí, neboť nemá téměř žádné tření. Má také velmi vysokou životnost. Teoreticky by měl být úplně bezhlučný, ale je slyšet šum lopatek. Asi nemají tak kvalitně navržený aerodynamický tvar, jako třeba Artic cooler. Mají však zřetelně vyšší tah (chladicí výkon). Snížit se dá snížením napětí. Jsou o něco dražší.