Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno C# - struktury

V hlavni tride mam strukturu s ruznyma polozkama. V "hlavni funkci main" volam metodu

metoda(out parametr)

, ktera meni pouze jednu polozku v jiz zminovane strukture. V tomto pripade mi to hlasi tuto chybu: The out parameter 'rad' must be assigned to before control leaves the current method. Pokud vsak zbyvajici polozky ve strukture zakomentuji, je vse vporadku. Nebo kdyz v te metode naplnim ty polozky struktury hodnotami, je vse take vporadku. Ja bych vsak potreboval v kazde metode pracovat s kazdou polozkou te struktury zvlast... Poradite?

Kľúčové slovo out určuje, že ten parameter je výstupný, čiže ho musíš nastaviť tak, aby bol po vykonaní metódy nainicializovaný.

Keď si tam chceš poslať vstupnú hodnotu, ktorú chceš v metóde meniť, použi kľúčové slovo ref.

edit: ak je to trieda, ktorej chceš meniť len vlastnosti, tak nemusíš používať ani parameter typu ref.