Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2xSAPPHIRE R9 280X VAPOR-X OC BOOST nebo 1x Sapphire Radeon R9 390

Dobrý den, mám v plánu si pořídit další dva monitory a to bude mít za následek zvětšení rozlišení a s tím souvisí větší spotřeba výkonu.. . Momentálně mám grafickou kartu: SAPPHIRE R9 280X VAPOR-X OC BOOST. Ale zajmalo by mě, jestli si mám pořídit ještě jednu to tu grafiku, nebo si radši pořídit Sapphire Radeon R9 390. Jak je to například s pamětí? Když mám 2 x grafiku co má pamět 3 giga, tak budu mít celkem 6? Nebo bych měl volit úplně jinou grafickou kartu ?

Intel Core i7 4790, Sapphire Vapor-X R9 280X Tri-X OC, 8 giga Kingston hyperX 2666 MHz, Asus Maximus VII ranger

CF z 280x bude daleko výkonnější jak R9 390 ovšem za násobnou cenu spotřeby - nároků na zdroj, kraválu, tepla - které bude třeba z krabice dostat, ani procesor i7 bez přetaktu nebude to pravé a navíc možné problémy s ovladači, mimo toho ne všechny hry mají podporu pro CF.
(jinak video paměť se nesčítá)
Osobně bych do CF/SLI nešel, to už mám za sebou s nevalnou spokojeností.

To je mi samozřejmě jasné, že když spojím 2 grafiky přes CF, tak reálně můžu získat okolo 40-50% z té druhé grafiky. Proto se tady chci poptat, že když chci hrát například gta5 a podobné hry v rozlišení 4k na vyšší detaily, tak jestli budou stačit ty moje 2 grafiky, nebo si pořídit něco co má 6 a více giga paměti (samozřejmě velikost paměti není vše). Momentálně mám tento zdroj: Fortron RAIDER 750W. Ale pořídit si následně silnější zdroj není problém. To samé teplota, pokud nebude vadit komponentům ve skříni tak není problém.

• Tva zakladni deska si s <CF> poradi bez problému, i osazeni <PCIe> ma dobre osazenou na CF, ale u nekterych her, nejde az tak o materialni problém, jak optimizaci hry samé.
Na rozliseni 4K zvlaste ve hre, kde jsou "textury" a jejich nacitani vetsi, bych ti doporucil spise 1x jednu Grafickou kartu, s minimalnim obsazenim 3Gb V-Ram (pameti)
• Masli za to, ze hra poterebuje vice, klidne zakup s vetsi kapacitou, ale ber na vedomi, ze jde jen o takové grafické uloziste, kde ti hra na lusknuti prstu, urcite nepojede z 45 na 100IPS, protoze mas "6Gb".