Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení monitoru jde jen přes HDMI

Ahoj, mám takový problém ,že když zapojím nově sestavený počítač na monitor přes VGA tak tam jsou průhledné vodorovné pruhy pohybující se směrem nahoru , ale když PC zapojím na televizi přes HDMI vše funguje jak má.(grafika v jiném PC funguje normálně i na VGA)
Zkoušel jsem i jiný monitor(i s jiným VGA kabelem) a dělá to i s ním.
Bude to tedy na koupi nového monitoru ,který má HDMI ,nebo se to dá nějak vyřešit např. ve Windows?
Předem moc děkuji za odpovědi. :-)

Ve specifikacích toho TN monitoru je uvedeno i DVI vstup. Normální člověk "placatý" monitor připojuje DVI datovým kabelem, protože dvojitá konverze DA/AD a při dnešních "kvalitách" "VGA" kabelů přináší jen problémy.
Grafiku máme a teď ještě, než si půjdete koupit kabel do nejbližšího "superkrámu", jak BIOS a POST, ty se zobrazují normálně?

Tak základní info. tam máš ,když se koukneš tak vidíš že ty monitory jsou si podobné. A pravdivé informace dávám taky potřebuju jen pomoc tak na co bych si to vymýšlel :-) (nemusíme se právě hned kvůli tomu chovat jak hovada)

Odpoj od PC TV a vsetko co ma nejake spojenie na nejaku spolocnu antenu. Zapoj monitor do stejnej 230V zastrcky jak PC. Pouzi poriadny hruby VGA kabel a ne tie cinske sracky. Ak pouzivas redukciu z DVI-I tak pouzi inu. Ked ma monitor DVI vstup tak pouzi ten.

PC je odpojený od TV to bylo jen že jsem to zkoušel (monitor mám totiž jen VGA) ,s tou zásuvkou jsem to taky zkoušel ale pořád to něco ruší (VGA kabel mám ten co byl dodán s monitorem) ,a redukci nemám je to rovnou VGA z graf. do monitoru :-)

jo jinou grafiku jsemzoušel ,jiný zdroj,monitor i kabel a pruhy jsou tam pořád.Ale v instalačce Win. jsem to neviděl.
jiný 230V kabel jsem už taky zkoušel ,prostě jediný co mi pomohlo je to že jsem to napojil na TV přes HDMI ,takže to asi vydím na koupi monitoru s digitálním zapojením(DVI,HDMI)

Ne svázat, ale propojit co možná nejsilnějším a nejkratším drátem.
Je tu totiž důvodné podezření, že jsi s ochranným vodičem (popř. zemí jako takovou) spojen ve dvou vzdálených bodech (jeden bod je zdroj - s tím nic nenaděláš, to musí být - a druhým bývá typicky nějaká anténa, ať už napřímo, nebo prostřednictvím hifi věže, TV, satelitního přijímače a podobně). Od jednoho bodu k druhému tečou silné vyrovnávací proudy, které úbytkem na odporu zemnícího vodiče (často to bývá pouhé stínění) vytváří to rušení. Když to překleneš silným vodičem, tak se úbytek zmenší, úroveň rušení poklesne a co hlavního - z poklesu rušení je zjevné, že chyba je skutečně v zemnící smyčce a může se hledat dál.
Shrnu hlavní zásady pro "nerušení":
- PC a monitor napájet z jedné zásuvky
- odpojit všechno ostatní, všechny kabely, co vedou do počítače (klávesnice a myši se to netýká)
Ruší to i v tomto případě?

Jakym dratkem? Odizloval si ho?

Ked v instaaltore nemas pruhy tak tie windows preinstaluj nacisto - nemas pruhy. Mas rozlisenie 800x600. Skusis nainstalit spravne ovladace, ze kedy zacnu pruhy. Rozlisenie zmen na test teraz na 800x600, 60Hz (=to same co instalator), ci tie pruhy zmiznu.

(a nechapem co je zlozite na tom dat si live linux na USB stick a nabootovat ho)