Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Praskání v reproduktorech

Dobrý den.

Už léta se mi objevuje stejný problém. Při vysokých teplotách (tedy především v létě) mi v reproduktorech nepravidelně, ale téměř bez přestání praská. Čím to může být způsobeno?

Předem děkuji za reakce.

Jiří Kurt Strohschneider

Ty nijak. Na to je potřeba nějaké zkušenosti, aby člověk udělal tisíc a jednu maličkost (aby nakonec zjistil, že to byla maličkost č. 1002... :-( ).
Prostě je potřeba člověka, který má nějaké zkušenosti s opravováním, aby na místě zjišťoval, co a jak. Nějaké odpojování komponent ti nepomůže - ono toho v bedně zase tak moc na odpojování není a je třeba měřit a zkoušet přímo na elektronice, což je evidentně nad tvé možnosti. Nic pro laika.

Skus odpojit od dosky predny audiopanel, nech tam nerobi bordel v detekcii jackov, repro zapoj do zadneho jacku.
Preistotu skus iny zdroj ale slusna zvukovka by mala byt odrusena. Onboard ale moc slusne nie su.
P.S. skus aj iny 230V kabel, moze byt aj tam nieco divne na ochrannom vodici alebo co, to sa potom prenasa na celu zem (kejs). Predny jack byva spojeny na kejs ak kejs robil debil, a to potom zbytocne rusi audiozem, to by sa potom mohlo zlepsit aj pri odpojeni toho predneho audiopanelu od dosky.

Ok tak to by ale nemalo praskat. Skus tam strcit sluchatka namiesto repro. praskaju tiez? Ak ano tak by som sa zameral aj na ovladace a ze co vsetko (nejake nezapojene linein vstupy) je povolene v mixeri na vystup. Ak sluchatka nepraskaju tak bude problem v reproduktoroch, rozdiel medzi PC a nejakym mobilom/prehravacom je ten, ze PC je uzemneny na ochranny vodic a mobil neni uzemneny a potom repro nepraska. Skus tie repraky na inom PC ak mas moznost. Ked budu praskat aj tam, tak je problem v repro. Ak ne, tak nieco v PC je divne.

Zapojil jsem sluchátka, stejně to praská, takže je to určitě v PC. Zkusím odpojit tu Audigy kartu, potom vyměnit ten přívodní kabel. Jiný zdroj tu momentálně nemám,tak to teď neudělám.

Koukal jsem ještě do Zvuku - zařízení pro záznam - u mikrofonu (Creative Audigy 2 ZS (WDM) je graficky znázorněno, že do něj jde signál (podle toho praskání). Ale přitom fyzicky mikrofon mám odpojený - to je normální...?

U mikrofonu naslouchání (resp. Poslouchat toto zařízení) mám vypnuto celou dobu.

Chtěl jsem ještě zkusit zvuk přes integrovanou zvukovou kartu (podle Everestu to je ATI Radeon HDMI @ ATI Cedar/Park - High Definition Audio Controller) - odpojil jsem kartu SB Audigy a připojil zesilovač k integrované kartě. Systém ovšem hlásí, že není nic připojeno. A ve výběru zařízení pro přehrávání mám AMD HDMI Output (kromě té Audigy, když je připojená), jenže u toho je napsáno, že je zařízení nezapojeno. Co s tím? Může být zakázáno v BIOSu? Nebo nějaká jiná možnost...? A jak ji zase rozchodit?

Ale ze audigy praska to je mi dost nepravdepodobne, skor je problem v zdroji potom alebo na zakl.doske alebo co, pripadne mas nejake silne rusenie na ochrannom vodici v zastrcke (nemas nejake motory doma co sa furt spinaju, klimatizacie, janeviemco), skus to kdesi v inom baraku.
P.S. ak to pomoze tak podotahoval by som zastrcky, resp. ak nevies vypnut istice alebo by ta to zabilo tak elektrikara zavolat nech to podotahuje.
P.S. samozrejme najprv skus tu integrovanu zvukovku ci praska aj ona, ak ne tak potom je asi fakt vadna ta audigy

Skus v BIOSe vypnut C-States
Ked nepomoze tak to zas zapni, a skus si v ovl.panely-energia u rozsirenych nastaveni profilu a zas rozsirene nastavenia a tam je kdesi setrenie energie PCI Express skus to vypnut. Pripadne aj u zvukovky v spravci zariadeni hladaj vo vlastnostiach nejake setrenie energie.

Co sa tyka integrovanej zvukovky tak ked vytiahnes tu externu a zapnes Win a nainstalis ovladace chipsetu tak musis mat v spravci zariadeni viditelne audio zariadenie, alebo nezname zariadenie, nasledne nainstalis ovladace audio z webu vyrobcu dosky.

P.S. ovladace chipsetu by som preinstalil ako prve a potom aj ovladace tej audigy, preistotu