Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Navrat staršej verzie Biosu

Niesom žiadny špecialista na Bios,ale update biosu si ešte viem previesť.Moj problem vznikol ked som updateoval bios na novšiu verziu tak sa začali objavovať rozne anomalie časte reštartovanie,zamrzanie,občas nenabehnutie pri štarte.Tak som updateoval ešte raz a stale tie iste problemy.Chcem sa teda vratiť spat na verziu ktora fungovala bez problemou.Zo staršej na novšiu alebo tu istu to ide bez problemou ale spať to pozna ako neznamu verziu.Dokonca raz mi to zamrzlo ked som chcel preskočiť niekolko verzii dopredu tak sa to resetlo a vratilo uplne na tovarenske nastavenie a tak som verziu po verzii updateoval až na poslednu.Ten problem stale pretrvava ale neviem sa spať dostať.Použivam Bios American Megatrends a zakladovku od Asusu P5GDC Deluxe a pri použivani verzie GDC1006.AMI to fugovalo ok ale u poslednej GDCD1011.AMI to blbne a novšiu nemožem najsť a spať to nejde:Keby to išlo aspon na to tovarenske GDC1002.AMI tak by som sa dopredu dostal.Dik

Já nevím jestli ti to pomůže, ale desky od Asusu (nevím ale jestli všechny!!) mají funkci Flash-EZ. Při bootovani stiskneš Alt + F2... Nejdřiv si na disketu nebo na CD nahraj ten bios který chceš použít, a přejmenuj ho na název desky. Nic víc není potřeba. Měl jsem asus A7V880 a tam to fungovalo. Je to sice jinej socket, ale AMI Bios tam byl také. Ale kvůli občasnému naběhnutí až po restartu jsem desku měnil, v mém případě to s biosem nemělo nic společného. Zrovna tak tvé problémy mohou způsobovat i jiné věci, třeba paměť, zdroj atd.
Edit: MM byl rychlejší..:-)