Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sdílení a sestava

Dobrý den

Mám dotaz potřebuji poradit co dát první do skříně či jak to přesně je, mám strach abych neudělal nějakou chybu. a mám problém se sdílením složky, kterou mám na disku c a chci aby jeden uživatel mohl jenom zapisovat a druhý plný přístup. Díky za pomoc

přístupová práva - účty ve windows existují už 20 let.
pokud máš home edici windows, tam se líp nastavují práva pro adresář/složku v nouzovém režimu.
jestli máš nastavenou "domácí skupinu", je postup o řízení přístupu beznadějný, je beznadějný, je ...

edit: ještě obrázek: trik7b.jpg
uživatel everyone slouží pro všechny. komu chceš dát lepší práva, musíš doplnit jeho účet, pod kterým ten adresář připojí.
viz help:

net help use

pozn.:
a když si měníš nicky, nezapomeň uvést původní dotaz, kde ses ptal na jaký hardware.

v home edícii existujú len owners/nahrádza to admins group a power user/ a users,ostatné skupiny je síce možné nastaviť,ale sú v ACL mimo núdzového režimu ignorované,takže v home edícii,pokial chce niekomu povoliť alebo zakázať prístup k zložke pomôže starý dobrý Poledit z win9x,alebo úpravu spraviť cez registre,čo je dosť komplikované....

vidím že se v tom moc nevyznáš protože sdílení a přístupová práva jsou odděleny

a nejlepší způsob je

1. pravým tlačítkem myši na složku vlastnosti sdílení - sdílení přidat Everyone a čtení/zápis
2. Zabezpečení - přístupová práva a tam mít ( Administrátor - úplné řízení,Uživatel1 - zapisovat, Uživatel2 - úplné řízení) a Everyone odstranit.

sdílení a přístupová práva jsou odděleny

ne tak úplně, jak ostatně potvrzuje tvůj komentář:

sdílení přidat Everyone a čtení/zápis
Zabezpečení - přístupová práva a tam mít ( Administrátor - úplné řízení ...) a Everyone odstranit.

místo výčtu administrátorů je jednodušší použít administrators. pokud chceš hlásat něco o serverech, žiješ v bludu.
osobně bych se everyone snažil vyhnout použitím administrators a users, tím se mi nebudou podmínky přes everyone překrývat.

děláte akorát ze sebe chytráky ale nic nevíte

i lamy z živě mají prázdniny, co už s tebou.