Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zapojení gramofonu k pc

Dobrý den mám gramofon STANTON STR S80 a k tomu mixák AMERICAN AUDIO Q-D6SRS

hned v první řadě se chci zeptat jestli má gramofon nějakou pojistku koupil jsem to levně od kámoše který nevím z jakého důvodu na gramofonu přepl napětí ze 230 na 150w byl jsem u toho tak vím že gramofon fungoval jestli je pojistka tak jaká a jak jí mam vyměnit

potřeboval bych to zapojit k pc gramofon nejspíš nemá předzesilovač (hrál potichu)
výstupy u gramofonu: digital output, remote start/stop, mp3 line in, bilí a červený cinche

potřeboval bych poradit co si mám ještě zakoupit aby mi to konečně začalo hrát popřípadě podle čeho mám vybírat myslím že bude potřeba zesilovač a předzesilovač pro gramec ale nevím podle čeho vybrat tyto produkty a jestli bude i potřeba něco jiného taky když to bude potřeba zesilovač tak jsem si chtěl k tomu koupit nějaké kvalitní repro ale zase nevím podle čeho vybírat

všem moc dík

Pokud máš tenhle gramec, tak jsi v pohodě. Můžes ho zapojit přímo do PC přes SPDIF (máš-li příslušnou díru na zvukovce) nebo ho přepnout na z phono na line a připojit přímo přes cinch kabel (případně přes kabel 2xcinch -> jack).

Jestli ho někdo přepnul z 230V na 110V a pak připojil na 230V, tak je na 90% odpálen...

Každej lepší krám s přepínatelným napětím 230/110V by takovou pojistku měl mít. A kde ji má? To záleží na tom, kam ji výrobce dal. Takže rozdělat a zkontrolovat okometricky, bude vypadat nejspíš nějak takhle.
A pro příště pamatuj:
- napětí se udává ve voltech (V), nikoli ve wattech (W)
- napětí v USA mám 110 V, nikoli 150 V

Jako každé zařízení napájené ze sítě pojistku zcela určitě má. Jenomže ti nikdo dopředu neřekne, jestli ta pojistka stihla v tomto případě ochránit obvody gramofonu - při něčem takto brutálním je tavná pojistka příliš pomalá a nemusí se stihnout včas přepálit. Nezbývá, než vyzkoušet.

teď bych potřeboval poradit co nebo podle čeho vybrat(koupit) zesilovač, předzesilovač a další, abych to mohl zapojit do pc a aby mi to hrálo nahlas a abych mohl convertovat hudbu do wave nebo flac.

mám tedy ten gramec už funkční!:D STANTON STR S80 a mixák AMERICAN AUDIO Q-D6SRS

Myslím tedy že to chce ten předzesilovač a zesilovač samozřejmě taky nějaké repro a další věci asi jako nějaká kabeláž, ale nevím podle čeho vybírat.

no z toho jsem pochopil, že jsou dva způsoby ale i tak musím nějakou redukci koupit asi z mixaku do pc gramofonove cinche zapojím asi do mixaku ne ? a z mixáku nevede kabel a repraky taky nemam takže minimálně kabel a repro musím koupit a pak ty repraky ty stačej hodit do mixáku nepotřebuje to přes zesilovač ? doma nic nemam jenom gramofon mixak a pc tak musím dokoupit nebudu cinche rvát do pc :D

nestačilo by mi teda koupit zvukovku a repro ? a jestli jo je jedno jaký nebo musím nějaký přímo určený jestli jo tak podle čeho mám vybírat? Jestli je to jedno stačily by tyhle:

http://kytary.cz/focusrite-scarlett-solo/HN152548/

HN152861

jestli mi stačí teda koupit tohle jak to mám pak do kupy pospojovat? gramofon do mixáku a ten do zvukovky a do zvukovky repro a zvukovku následně do pc ? nebo úplně jinak ?