Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč PC nezvládá programy, které by zvládat měl?

Dobrý den,
prvně než se o problému budu zmiňovat tak Vám zde dám popis mého PC:

Operační systém: Windows 8.1 / 64bit
Procesor: AMD FX(tm)- 6300 Six- Core procesor 3.50 GHz
RAM: 8GB
Grafická karta: AMD Radeon R9 200 Series

A teď k problému, počítač bez problému zvládá třeba náročné hry Battlefield Hardline;Rust atd.(nevím na čem jiném dát příklad), bez problému zvládá Photoshop, ale nedávno co jsem si z licence stáhl Premieru,After Effect nebo obyčejný light room problémy začali. Adobe After Effect ještě je v pohodě, sem tam "kous", Adobe Premiere Pro to už začíná být problém, stříhání, náhledové video bývá v pohodě bez zaseknutí i ve vysoké kvalitě, ale jakmile myší přejedu na menu, čekám třeba 10 vteřin než se lišta v menu rozbalí a dalších dvacet vteřin, když na něco z toho kliknu a Lr? Lr podle mě mnohem méně náročnější program, stihnu udělat tak jednu RAW fotku, překliknu na další a program přestane odpovídat.

Kdo by mě dokázal poradit, budu mu vděčný :).
Děkuji za každé případné rady.

Netuším kde mohu zkontrolovat zbytek, omlouvám se, ale nejsem tak zkušený skrz toto.
Jinak je to asi rok co jsem měl notebook a měl jsem tam obrovské problémy s drivery ( také amd ), začal jsem stahovat z jejich officiálních stránek rádoby "aktualizace", ale po každém nainstalování něco nefungovalo či se posr... . Mám strach něco stahovat znovu pokud myslíte toto. Co si o tom myslíte vy?

Měl jsem notebook od HP jenže tam nešli stáhnout jednotlivé drivery, protože se zjistilo, že notebook byl kus, který se sem vůbec neměl dostat. Drivery byli nalezeny pouze na italském HP a dodnes nechápu jak je to možné, ale po nějakém čase jsem na prodejnu gigacomputer slyšel mnohem více stížností, takže jsem se přestal divit.

Jinak drivery jsem stahoval z obou stránek (AMD i HP) s tím, že z HP to bylo z "podobného NTB", na který mě navedl gigacomputer, abych tam drivery stáhl. ( samozřejmě to nic neřešilo )

Mají to napsané hned na úvodní stránce, i když samozřejmě zakulaceněji a ne takhle přímo:

Firma GIGACOMPUTER je leadrem na trhu s krátce použitou a repasovanou výpočetní technikou...
Nabízíme specifické zboží, které se často na českém trhu ani neobjeví. Naše firma spolupracuje s mnoha zahraničními dodavateli

taká zostava na adobe premiere pro a spol ? ani sa nedivím,že nefunguje ako má,je to herná mašinka,na premiere pro a spol prakticky nevhodná,pozri si na stránkach adobe doporučené konfigurácie,alebo tam dokúp aspoň Matrox MXiO2,aby sa s takou zostavou dalo v premiere aspoň trošku plynulo pracovať...

Ještě jeden postřeh, například u klasiky hry MINECRAFT ( Prosím neřešte tu o jakou hru se jedná, prostě občas spustím a 10 mě být nemusí ), která by měla běžet v naprostém pořádku tak se FPS pohybuje kolem 30-40 a to je sakra divné!

... jakmile myší přejedu na menu, čekám třeba 10 vteřin než se lišta v menu rozbalí a dalších dvacet vteřin, když na něco z toho kliknu ...

1. Spusť Správce úloh a sleduj, co (CPU, RAM, Disk) a jakým procesem je vytíženo.
2. Co používáš za antivirus? Je to jen samotný antivirus nebo balík typu Internet Security (ty mají ve zvyku montovat se do všeho a všechno brzdit)?
3. Nepoužíváš čistidla a tunidla typu CCleaner, TuneUp apod.? Pokud ano, okamžitě vše odinstaluj.
4. Kolik a jaké procesy se Ti spouští automaticky po startu (viz msconfig nebo lépe třeba CodeStuff Starter)? Většinu procesů s výjimkou ovladačů můžeš bez obav povypínat, pokud něco nepojede, můžeš je opět zapnout.
5. Zkontroluj PC na adware/spyware: programy AdwCleaner, MBAM. Vše co najdou, můžeš smazat.

... stihnu udělat tak jednu RAW fotku, překliknu na další a program přestane odpovídat.

Myslíš tím stav, že vyjete chybové okno "Program přestal odpovídat" nebo něco v tom smyslu?
6. Pak musíš do Prohlížeče událostí a najít si chybové hlášky z doby pádu toho programu. V nich bys měl najít podrobnější popis příčin pádu a z toho už se dá usoudit na možného pachatele.