Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oculus rift

Zdravim. Mám pár otázek ohledně brýlí pro virtuální realitu jménem Oculus rift. Především se chci zeptat na její využití, z recenzí na stránce jsem ledacos vyčetl ale ne vše. Budou brýle pracovat s PC nebo jen Xbox One? K balení je totiž dodáván bezdrátový ovladač Xbox a já ani nevim zda se dá ovladač napojit na PC. Dále by mě zajímalo jestli musí být hra nějak speciálně upravená pro brýle, viděl jsem totiž, jak s nimi někdo hraje GTA V ale na nejmenovaných stránkách píšou že jsou ve vývoji hry pro brýle. A poslední dotaz, prý budeme moci sledovat přes brýle i filmy, to ale ty brýle ztrácí význam ne? Nebudu se mít totiž očima kam otáčet. Brýle jsem již vyzkoušel a byl jsem fascinován proto vím že jakmile vyjdou k prodeji tak je beru.

loading...

Čo skúšali kolegovia u nás, tak Oculus Rift fungoval aj s PC. Problémom skôr boli káble (HDMI + USB), ktoré dosť prekážali. S Oculusom neprišiel žiaden poriadny softvér ani nijaké demo. Niečo kolega stiahol, ale iba také jednoduché demo, takže to bolo celkom sklamanie.

Ďalšie zariadenie, ktoré skúšali, bolo niečo tuším kórejské. To nepotrebovalo žiadne drôty, pretože o všetko sa staral telefón, ktorý bol priamo vložený v tých okuliaroch. V podstate to bol len kvalitne spracovaný Google Cardboard. Použiteľnosť bola tým pádom oveľa jednoduchšia a aj lepší pocit z toho. Na druhý deň to síce prestalo fungovať (softvérová chyba - ten telefón mal v sebe custom softvér, ktorý sa nespamätal z reštartu), ale celkovo to bolo použiteľnejšie.

Využiteľnosť? Tie filmy natočené v 360° vyzerali dobre. 2D filmy ti zrejme prinesú to, že ich budeš zdanlivo sledovať na väčšej ploche než na monitore, takže aspoň nejaký prínos to bude mať. Hry budú musieť byť upravené na to, aby to podporovali. Jednoduché hry na tom vyzerali nudne a jednoducho. Áčkové tituly by mohli byť zaujímavé. Nemal som tie okuliare na sebe dosť dlho, aby som si utvoril názor, či ma z toho bude bolieť hlava alebo nie. Myslím, že pre pornopriemysel je to ideálne.

Jo nápad těch 360° videí se mi líbí, občas se podívám přes mobil co je nového. Jen je to dost peněz a nechci zainvestovat do něčeho, co využiju kvůli videím na youtube, spíše na ty hry. A jde mi hlavně o to, abych si měl z jakých her vybrat, nejsem moc na sportovní ani závodní hry, spíše nějaký zážitek z her odehrávajících se ve vesmíru či akční hry tak nechci čekat dalších pár let na nějakou pecku. Ono zařízení které popisujete vynalezla společnost Samsung a zacvakne se do brýlí Galaxy S6 ale jsem zastáncem spíše Xperií a nějak jsem nepochopil zda se na těchto brýlích dají využít právě i PC hry. Každopádně na YT videa ideální. Na strojírenském veletrhu v Brně jsem si vyzkoušel právě OR se simulátorem závodů formulí včetně volantu, pedálů a všeho, kvalita nebyla nikterak skvělá ale zážitek to byl suprovej, zvláště pro mě, nadšence do technologických novinek. Bolest hlavy se neprojevila spíše mírná závrať ale jen v momentě kdy jsem formuli neuřídil a v 120km rychlosti to narval do nejbližších mantinelů, opravdu reálný pocit to ve mě vyvolalo. Údajně je třeba aby hra běžela v 90fps což značně sníží kvalitu hry ale o těch GTA V toho musím najít víc, protože mě zajímá jak to tedy spustili. A s tím pornoprůmyslem, nevím jestli jste to myslel vážně ale při googlování jsem ledacos našel na toto téma :-D

Na mobilu, aplikaci YT je v levé liště uplně na konci záložka nazvaná přímo 360°, na PC jsem to neviděl, každopádně ti některá videa na PC najde, když do vyhledávače zadáš 360 degrees video. Taky jsem nepochopil proč v nabídce je Full HD ale kvalita se ani tak nenastaví, považuju se trochu za perfekcionistu tak mi to vadí :-D

Jinak jsem si ze srandy na vyzkoušení objednal zmíněny Google Cardboard, byl jen za 240 Kč i s poštovným, ale napadlo mě, co když bych PC obraz připojil do mobilu. Tak jsem googloval a nějaké aplikace jsem našel tak se ptám v čem je háček protože pochybuju, že by to bylo až tak jednoduché.