Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pocket K-Meleon 1.0 - existuje vůbec?

Zdar všem! Dnes jsem promrhal odpoledne hledáním funkčního linku na stažení již zmíněného "Pocket K-Meleon 1.0".
Potřeboval bych zkusit právě přesně tuhle verzi, protože má řešit nějaké drobné chyby, ale na domovské stránce mají odkaz pouze na nový Pocket K-Meleon 1.02. Ten jsem už zkusil, jenže je tak moc vylepšený, že z něj zmizely některé funkce.
Vím, že tady někteří navštěvují www.portablefreeware.com a tam bylo 21.července 2006 oznámeno vydání verze 1.0
http://www.portablefreeware.com/forums/viewtopic.ph p?t=391&highlight=kmeleon

takže je jistá naděje, že si ho někdo loni v létě po "21 July 2006" stáhl.

Domovská stránka
http://www.mc-fadzean.fsnet.co.uk/computing/kmeleon .html#pkm
bohužel nabízí jen poslední verzi a v archivu
http://www.mc-fadzean.fsnet.co.uk/computing/kmeleon archives.html
je zas jen ta starší, kterou už mám, navíc na nefunkčním rapidshare linku.

Chtěl bych proto poprosit někoho, kdo verzi "Pocket K-Meleon 1.0" má, zda by ji uploadoval na nějaký filehosting. Byl bych mu velmi vděčen.

Samozřejmě zkoušel, ale tam je oficiální verze určená k instalaci, tedy "K-Meleon 1.0", nikoli verze "Pocket K-Meleon 1.0". Ta se od instalace liší tím, že nevytváří složku dočasných souborů v Datech aplikací, běží jen v operační paměti bez zapisování na disk a veškerá nastavení ukládá do své složky do jednoho profilu. Je tzv. "portable".

Doteď mi stačila a asi bude muset stačit i dál, je to právě ta verze, kterou už rok používám. Ale protože tohle je beta a ta finální verze měla řešit nějaké drobné chyby, činím pokusy získat tu finální. Na tenhle link jsem samozřejmě taky narazil. Stejně díky. Nezdá se to, ale je to oříšek, že? Zvláštní, že na domovské stránce nenechali možnost tuhle verzi stáhnout.

Ta verze existovala. Viz
http://www.portablefreeware.com/forums/viewtopic.ph p?t=391&highlight=kmeleon

a
http://www.mc-fadzean.fsnet.co.uk/computing/kmeleon .html#pkm

Citace ze stránky:
"21 July 2006
Pocket K-Meleon 1.0 released as a fully portable and compressed packaging of K-Meleon 1.0 (final). Added note for users of Windows 98 and ME."

a jistě ten archiv u někoho na disku leží, proto jsem tenhle dotaz založil. Otázkou je, proč mizí všechny starší verze Pocket K-Meleonu z domovské stránky a nezůstanou k dispozici. Zřejmě to ví jen autor a ten k tomu patrně má nějaké svoje důvody. Improvizovaný hosting je jen další kapitola. Přitom K-Meleon je velmi vydařený browser a ve verzi "Pocket K-Meleon 1.0b5k" mi vyhovuje i přes zmíněné drobné chyby. Jen je škoda, že jsem nezachytil včas 1.0, než byla nahrazena 1.02.

Je to něco jiného. Viz

http://www.mc-fadzean.fsnet.co.uk/computing/kmeleon .html#pkm

Citace:
"KMprof runs K-Meleon 1.0 with multiple profiles which may be stored anywhere, including network locations. It is designed to be used only in conjunction with the portable kprofile.dll implemented instead of profile.dll in the K-Meleon components folder. Ideal for using with Pocket K-Meleon to provide the most comprehensive, fully portable K-Meleon solution to date."

- je to nějaká nadstavba pro K-Meleon. I tak díky.

Teď se musím bohužel vzdálit od PC, takže nebudu moci reagovat. Za případné nálezy díky.

Ještě edit: Nevšiml jsem si, že to obsahuje snad i to, co chci, ale už fakt nemám čas, prozkoumám později. Už musím letět.

Máš pravdu, je to přesně ta verze, co jsem hledal a KMprof je k ní přidaný, přičemž není potřeba ho spouštět. Moc ti děkuju, už jsem nevěřil, že se k téhle verzi dostanu. Předtím jsem ani pořádně nestíhal přečíst link, přitom v něm bylo jasně psáno, co archiv obsahuje. Jsi mistrný pátrač. Smekám.

Teď, když jsem se vrátil z přespolního běhu se psím kamarádem (on mě předtím vehementně upomínal, že už je čas a nechtěl jsem ho déle trápit), jsem konečně testnul tuhle mysteriózní verzi Pocket K-Meleonu a vidím, že má hodně blízko k té poslední 1.02. To znamená, že v ní chybí funkce "Undo last closed layer", dost užitečná věc, a i když neukládá na disk historii ani cache, přesto si při spuštění programu vytvoří v Datech aplikací svojí složku s názvem K-Meleon. A tomu bych se občas u cizích rád vyhnul. Závěrem: Zůstanu u svojí vyzkoušené bety "Pocket K-Meleon 1.0b5k". Kdyby to někoho zajímalo, je to ta s XUL engine, 6,9 MB .zip archiv. Někdy, když má už plnou memory cache, se celá vybarví zajímavým vzorem, v němž lze ovládací prvky najít dost těžko, ale nebývá to často a není to fatální.

Oběma vám, tobě i IgorK, moc děkuju za pomoc s hledáním.