Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč se mi probouzí jen systém a monitor ne ?

Dobrý den.

Když dám režim spánku, tak se mi PC dá do toho stavu. Mám win 8.1, stolní PC, 64 - bit, Mozzila Firefox.

Při probuzení - zapnu tlačítko na " bedně " - po delším čase ( hodiny ) se PC probudí , ale jen systém a neprobudí se monitor. Nic na probuzení nereaguje, tak musím ze zásuvky vypnout celý PC, pak zase zapnout energii a PC jede.

Při krátkém čase ( tak do 1h ) režimu spánku se při stlačení libovolného tlačítka na klávesnici zapne jak systém tak i monitor a tlačítko na PC - zapnutí - vůbec nemusím používat.

Potřeoval bych nějakou radu, proč to tak asi je a případně poradit co bych měl zkusit k nápravě.

Děkuji.

Víte alespoň jakou grafiku máte?
Pokud ne, tak si stáhněte např. GPU-Z, HWInfo, Everest... najděte si tam Graphic adapter a napiště to sem.

Chtěl jsem se zeptat. Nemůže to být třeba slabou baterií - záložní baterii monitoru, údajně typ CR 2032.

Pravděpodobně ne, když se při spuštění Windows normálně zapne.

V servisu asi zapomněli nainstalovat věechny ovladače, takže doporučuju zjistit také typ základní desky, vše by mělo být vyhledatelné v programech, které jsem vám poslal.

Nasiel si si jaku mas zakl.dosku. Tak ides na stranky vyrobcu dosky (gigabyte.com), kdesi v sekcii support - drivers si zadas model svojej zakl.dosky ktory si si tiez prave zistil, navolis si tam svoj Windows, a stiahnes ovladac pre chipset a ostatne veci, a preinstalis. Dalej si zistis jaku mas graficku kartu, napr. v spravci zariadeni, ides na web vyrobcu grafickej karty a stiahnes si spravny ovladac pre svoju grafikcu kartu a svoj windows.
Alebo ked to nosis do servisu tak im to tam zas odnes reklamovat ze to urobili blbo. (ale ako som uz pisal nizsie problem je skor v HW)

Ja neviem co sa ti kam extrahovalo, ty vidis co to robi. Ked sa to len extrahovalo tak spust zo zlozky do ktorej sa to extrahovalo nejake Setup(.exe) s peknou ikonkou. Zvycajne sa ten setup spusti automaticky po extrakcii (vidis okno kde to pise ze dobry den instalacia ovladaca a klikas na Next)

BTW. ak nutne potrebujes uspavat, tak si v ovl.panely-napajanie v rozsirenych nastaveniach planu vypni hybridny mod, a pouzivaj hibernaciu a ne sleep. Sleep funguje len ak je vsetko v HW a BIOSe a ovladacoch urobene perfektne, co ale u cinskys srotov je tazko dosiahnutelne.