Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kombinace dvou druhů RAM

V PC mám v dual slotech 2x2GB RAM Corsair http://www.czc.cz/corsair-dominator-4gb-2x2gb-ddr3 -1600-cmd4gx3m2a1600c8/68179/produkt

Dnes jsem si dokoupil 2x4GB dual RAM http://www.czc.cz/kingston-hyperx-fury-blue-8gb-2x 4gb-ddr3-1600/150136/produkt

Základní desku mám tuhle http://www.czc.cz/gigabyte-ga-p55a-ud4-intel-p55/7 0886/produkt

Můžu do těch zbylích dvou slotů hodit ty 2x4GB ramky? Vezme to počítač jako 12 GB RAM? Nechci ho nějak poškodit, kdo ví. Dvakrát měř, jednou řež. Díky:)

Psal jsem dotaz ještě do jiné poradny a někdo mi odepsal tohle. Co si o tom myslíte?

"Tak to je přesně to, co nejspíš fungovat nebude. Tyto RAMky už jsou SS, je to levnější na výrobu. A stará deska umí jen DS, kde je 2x tolik paměťových čipů s poloviční velikostí. Proto jsou dražší. Ověřený typ do 1156 je toto:transcend-jetram-4gb-ddr3... Pokud chceš 8GB, kup ji 2x. Ta by měla fungovat normálně i s těmi co už tam máš (12GB celkem).Ale pokud už to máš doma, není nic jednoduššího než to zkusit. Třeba to nějakým zázrakem budou DS...

P.S. Nejde vůbec o to, zda budou nebo nebudou fungovat s těmi 2x2GB. Jde o to, že tyto nebudou v té desce fungovat nejspíš vůbec. Ani samostatně."

Neviem odkial na to dosiel henten typek z druhej poradni ze jedny z tych RAM su SS (single side) !?
Tie Corsair su urcite DS (dual side) a tie Kingstony su podla mna tiez DS...cize DS znamena ze z oboch stran su čipy.
-----
Podla mna to fungovat bude.... ale = kedze kombinujes dvoch roznych vyrobcov tak tu vzdy bude urcity zadrhel ze to aj nemusi fungovat. Preto koly tomuto sa kombinuju rovnaky vyrobcovia/znacky a aj modely aby nedoslo k nekompatibilyte.
Mal si si kupit rovnaky typ ako si mal doteraz a vtedy mas istotu ze to bude vporiadku fungovat.

To jsem právě vůbec nevěděl, že by se měl kupovat stejnej výrobce. Bral jsem to logicky, že když sedí všechny parametry pro základní desku, tak by to logicky přece mělo fungovat.

Ještě mi potom trochu rozvedl to co psal, cituji:

"1. 1156 = socket na desce.2. SS = Single Sided / DS = Double Sided. SS mají jen 8 čipů a většinou jen z jedné strany. 4GB modul má tedy 8x 512MB. DS mají ale 16 polovičních čipů. U 4GB modulu tedy 16x 256MB. Desky (respektive paměťový řadič v CPU) 1156 neumí pracovat s SS moduly od velikosti 2GB. SS zvládnou jen 512MB a 1GB. Vyšší už musí být DS. 3. 12GB RAM budeš mít, až dáš na desku 2x2GB + 2x4GB. Když ty 2x2GB máš, tak proč je také nepoužít? 2+2+4+4=12 a pokud to bude DS, funguje to normálně. Nehledě na to, že za ty směšné peníze, za které se 2x2GB prodá, má smysl si je nechat.Zde je seznam výrobcem ověřených RAM pro tvoji desku. Schválně se podívej, kolik SS modulů větších než 1GB tam najdeš:http://download.gigabyte.eu/FileList/Memory/mb_mem ory... Je to problém vývoje. V době, kdy byl socket 1156 aktuální, neexistovaly tak velké paměťové čipy a proto se osazovalo více menších. Dnes už ale výrobci větší čipy umí a nemají důvod používat více malých (to by je vyšlo dráž). Takže dnes je drtivá většina paměťových modulů o velikosti 4GB už SS. DS už se prakticky jen doprodává. Pokud to máš doma, vraž je tam a uvidíš sám..."

To tam strc a necitaj somariny z inej poradny. Nic sa neposkodi, bud to nabehne alebo to nenabehne.
Pozri si v manuali ze jak sa na tej doske paruju RAM do dualchannel (ze do ktorych slotov mas dat stejne moduly). Manual je na webe vyrobcu

(a kazda doska zvlada aj SS moduly, aj dosky z roku 1990 :), ide len o to kolko zvlada dany CPU maximum RAM na slot, u SS je to potom len polovica)

Pozrel som si datasheet tych kingstonov a su len 1-Rank organizacia, tvoja doska ci CPU ma max 16GB RAM (t.j. 4GB na slot), takze 4GB 1Rank mozno fakt nenabehne. Skus a uvidis.
Ak to nabehne tak si aj pozri vo Win ovl.panely-system ze kolko mas vyuzitelnej RAM, ak bude len 8GB tak je problem prave ta 1-Rank organizacia, jak uz bolo pisane.

BTW. normalnejsie by bolo kupit 2x2GB moduly, za prve preto lebo viac jak 8GB stejne nevyziujes, za druhe lebo je to 2x lacnejsie, a za tretie lebo 2GB RAM ti budu fungovat aj 1rankove. (resp. mali by, ak zas cinan cosi neposral :)

No takže jsem to vyzkoušel a tady jsou výsledky:

1. Jako první jsem vyzkoušel na místo stávajích RAM (2x2GB Corsair) ty nové (2x4GB Kingston) a vše se rozjelo v pohodě, i ve Windows to bralo jako 8 GB paměť. Podotýkám, že ty Corsair i Kingston jsou obojí Double Sided.

2. Na druhý pokus jsem vrátil do původních pozic Corsairy a vedle jich dal Kingstony. Udělal bych to logicky naopak, ale u CPU mám velký větráček a ty Corsairy jsou hodně vysoké do výšky a kříží se s tím větráčkem, takže se pod něj vejdou jen ty Kingstony, který jsou poloviční. Viz. obrázek (3bRd)

Jakmile jsem tedy obsadil všechny 4 pozice a zmáčkl start, PC se zapl na pár sekund, pak vypl a pak zase tak o 2-3 sekundy později zapl a začal pípat v pravidelných intervalech. Monitor zůstal černý. Nezačal se ani točit větráček u CPU (normálně se rozjede za pár sekund po startu). Viz. video L7lW

3. Nakonec jsem zkusil vyndat opět Corsairy a nechat tam jen samotné Kingstony, opět se opakoval stejný případ jak na videu. Když jsem je ale posunul opět do původních pozic Corsairů jak v prvním pokusu, PC se zapl a teď z něho píšu.

Ještě tady je screen z Everestu o pamětích, třeba se to bude hodit xqLa

Takže chyba bude v těch slotech, které jsem dřív nepoužíval? Nebo máte jiný závěr?