Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mám nějaký pomalý SSD...

Mám nově SSD a teď jsem si udělal benchmark jak je rychlej. V porovnání s ostatními, by na tom měl být podobně nebo ještě líp, ale realita je jiná RhpV

Zároveň mám na tom SSD Windowsy, které jsem zkopíroval z HDD na SSD pomocí Samsung Data Migration Software, ale měl jsem celou dobu na SATA nastaveno IDE.

V BIOSU mám 3 možnosti u kterých můžu IDE přehodit na AHCI. Přehodil jsem to zatím jen u první možnosti a Windowsy se zaply, ale mám pocit, že trochu lagujou. Viz obrázek SNFm

Netušíte čím to je? Udělal jsem ještě zase test a výsledky jsou téměř totožné. Navíc po zapnutí PC to vypadá, že mám všechny disky v AHCI? OO3G Moc tomu nerozumím..

Chtěl bych docílit plné rychlosti.

Díky za reakce..

Tak jsem úspěšně vše změnil na AHCI a Windows fungují. Udělal jsem test, je to rychlejší, ale pořád né o moc.

Takhle by to mělo vypadat http://www.zive.cz/Client.Gallery/show.aspx?id_fil e=50612107&article=176474 (z článku http://www.zive.cz/clanky/ze-sveta-testy-ssd-samsu ng-850-evo/sc-3-a-176474/default.aspx)

A takhle dopadl můj test vVHR ....Jak je vidět z Magiciana mám to připojeno k SATA 3 (6GB/s) a mód AHCI je aktivován. I v Benchmarku je obojí OK. Tak pak nechápu proč mi to pořád nejede na maximum..

SSD rovnako nastavujes ako kazdy iny klasicky Disk co podporuje SATA.
Staci aby si mal v BIOSe nastavene SATA na AHCI a potom nainstalovat windows, ovladace vsetky a to je vsetko.
-------
Ty kedze si klonoval a ani nevies co su poriadne ovladace tak mas pekne rozd*bany cely system a na tvojom mieste to SSD vymazem a nainstalujem si vsetko od zaciatku nacisto.
Ak si nikdy neinstaloval windows tak si zavolaj k tomu niekoho inak to dod-bes viac ako to mas.

třeba máš nějaký podivný antivir, třeba to máš zavirované. Třeba jsi při klonování nedodržel zarovnání oddílů.

Ono totiž udělat funkční klon není vůbec jednoduché a navíc to předpokládá "zdravá" Windows, která si neprošla peklem bezhlavé instalace kravin očistcem čištění cleanery.

Ano ten obrázek co jsem sem dal, tak by měly vypadat VÝSLEDKY. Existuje víc druhů "nastavení", ale v celkovým výsledku by výsledný test měl dopadnout stejně. Když Benchmark říká, že je to OK, tak je to OK! Takže to mám správně.

SSD jsem naformátoval než jsem na něj začal klonovat. Nemyslim si, že by byl špatnej naformátovanej, nebo mi řekni podle čeho si myslíš, že je to špatně?

To je jedno, že tam mám 103424, když je to OK. Kdyby to nebylo OK, tak to napíše BAD.

Pokud jsi klonoval na úrovni oddílů a ne souborů (což předpokládám, jinak by ti nenaběhl Windows), tak to formátování nemělo na nic vliv a přepsalo se.

Hele buďto jsi si jist, že to máš správně a pak to reklamuj (ale uděláš ze sebe ichtyla) a nebo:
- zazálohuj data
- nech disk v ahci
- pusť instalátor windows
- odstraň všechny oddíly na SSD
- vytvoř nový oddíl (nebo to nech na windows) a do něj nainstaluj čistý OS
- doinstaluj ovladače základní desky
- obnov data ze zálohy

Teprve potom má cenu to ladit, pokud to nebude OK (jakože to OK bude). Nikdo neví, v jakém stavu byl ten klonovaný OS (tím neříkám, žes ho měl rozvrtaný, ale víme, jak se windows dokáže sám od sebe posesouvat).

Bude to rychlejší a přínosnější, než se teď pokoušet o znovuzarovnávání a hledání bottlenecku.

uvedomujes si ze ty mas evo 850 a tie benchmarky su pre evo 840?
pride ti normalne porovnavat dva rozdielne modely?

A aj keby si mal testy lisiace sa o napr. 50MB/s, tak je to aj tak zbytocne riesit, lebo milion veci v pozadi, ktore mozu na ten test vplyvat.
A ako ti tu uz bolo napisane o rozbabranom windowse a bohvie akom klonovani co si porobil, tak to ani nehovorim.
Samozrejme, ze ked ti system ponahadzoval ovladace po prepinuti na AHCI, tak to moze davat lepsie vysledky. Mozes byt rad, ze ti to vobec bezi, lebo 99% pripadov po prepnuti IDE na AHCI konci bluescreenom a reinstalom, kvoli ovladacom v systeme.

Sprav tam cisty install a tak testuj.

Já SSD vůbec nerozumím, ani moc BIOSU,

tymto si to zabil uz uplne. Nevies o tom ani prd, ale drbat sa do toho budes, sak pohoda ze...
Nic si si nenastudoval, naopak budes zbytocne cakat par hodin, ze ti tuna zodpoveiem uplne zaklady, ktore by si si zistil za 10 minut. Fakt efektivne.

Jsem hodil předtim blbej odkaz, spoko? http://www.zive.cz/Client.Gallery/show.aspx?id_fil e=50612107&article=176474

A ten rozdíl není 50Mb/s ale skoro polovina!!! Takže to není zanedbatelný.

Naklonoval jsem to tak jak se má, až na to, že jsem nevěděl, že SSD musí být na AHCI už před klonováním. To jsem měl na IDE. Potom jsem si ale poradil a povedlo se mi to změnit v registrech a pak i v biosu vše na AHCI. (viz. http://www.cnews.cz/jak-zmenit-rezim-disku-z-ide-n a-ahci-bez-reinstalace-windows)

Včera jsem ještě nainstaloval Intel® Rapid Storage Technology což jsou taky ovladače k mé základní desce. Tyto jediný mi chyběly. Po restartu PC, jsem zapl benchmark a mám tam teď jiný ovladače a to můžeš vidět zde UJAp Body poklesly cca o 150.

Je pravda, že jsem nevěděl, že SSD obnáší tolik složitostí než jsem to kupoval. Bral jsem to jako obyčejnej HDD (co je na tom složitýho že), až pak jsem to začal studovat, ale teď si myslim, že už tomu celkem rozumim. A to, že neovládám BIOS na 100 % neznamená, že jsem neschopnej, žádnej učenej nespadl z nebe, tak si nech ty kecy!

Musis zapnut AHCI a nainstalit Win nanovo. Plus spravne ovlaadce. V nejakych SATA ovladacoch (napr. intel ma na to utilitu ak mas nahodou intel chipset) si potom aj skontroluj ze to ide v SATA3 mode. Ak ne tak potom bud je to len sata2 SSD alebo nejaky nahovno kabel. (P.S. alebo ten SSD strceny v blbom porte, strc ho do sata0)

Jednoducho si to posral stym klonovanim.
1.Vymaz ten SSD disk a nanovo a tentokrat normalne nainstaluj na neho Windows !
2.Potom nainstaluj ovladace na chipset, Zvukovku atd,,, vsetko co ma byt k tvojej doske.
A ak mas zakladnu dosku s INTEL chipsetom tak by sa ti mal ukazat NIE MSAHCI ale iASTOR(Intelacky ovladac)
-----
Ak nemas Intelacky chipset tak bohuzial tam budes mat MSAHCI co je o nieco pomalsi ako Intel... bohuzial.