Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Z1 VS S4

Zdravím,
Potřebuju poradit od profíku na mobily.. mám dvě nabídky na Xperia z1 a Samsung galaxy s4
Který je lepší? který mám vzít? včem jsou plusy a mínusy?..díky

hardware májí dost podobné

To je heské, ale nikdo tady nenapíše, čím víc do toho serou 2 a víc jádrové procesory, ale chlazení nikdo neřeší.
Lépe řečeno v tomhle počasí se při hraní blbého Solitéru rozpáli až se nedá udržet. Týká se to např mé Lumie 925.
Nedokážu si představit jak topí tihle 4 jádra.

Jestli je to na foceni, tak jednoznacne SGS4 asi nejlepe i9506 ale pokud ti nevadi slabsi HW, tak ani i9505 neni spatna volba. Sony maji fotky horsi, Z1 bych nebral urcite, kdyz uz Sony, tak Z2. LG G3 bych osobne na foceni nebral, protoze moc nejde fotit tlacitkem hlasitosti. To je idealni bud klasicke tlacitko na foceni, to ma jen Xperie nebo fotit tlacitkem hlasitosti, na LG G3 moc nejde kvuli tlacitkum hlasitosti na zadech telefonu.

Lenovo Vibe Z2 jsi me malinko rozesmal, Lumii 1520 bych nebral kvuli minoritnimu Windows Phone. Huawei P8 je taky dobry pokus o vtip, ikdyz zdaleka ne takovy jako to Lenovo.

Ze zde uvedených příspěvků mě osobně nejméně oslovuje Redmarx. nedává žádné argumenty,ale haní ostatní.
Sony čipy jsou pro focení velmi dobré a pokud netoužíte po pastelkových barvách, což pokud píšete že rád fotíte asi ne, pak jsou tyto čipy to, co bych upřednostnil.- Je jedno, zda zvolíte Sony nebo Huawei.
Oba produkují povedené fotografie. V případě Huawei P8 a dostupných fotek bych se vůbec nebál. (Mám na mysli fotky od uživatelů, žádné promo). Vibe je hezký,ale nemám s ním zkušenosti, takže nemohu potvrdit.
V případě Huawei máte jistotu i ve vysoce kvalitním zpracovnání, přehledném EMUI, velmi slušné GPS atd. Funkce kreslení světlem mě opravdu zaujala a když jsem viděl srovnání fotek z P8 a G2 tak ten rozdílbyl dramatický . vynikl, zejména za zhoršených světelných podmínek.
Sony pak boduje vodotěsností - zde je ptořeba zvážit, zda využijete.
Zkuste tento odkaz - fotky z P8lite - http://pocketnow.com/2015/06/15/huawei-p8-lite-cam era-samples#!prettyPhoto nebo http://www.phonearena.com/image.php?m=Reviews.Imag es&f=name&id=178129&popup=

Případně český výstup P8 https://plus.google.com/+SobotossoCzTechBlog/posts /CQQdDSwEjco

A co chces jako za argumenty? Uz jsem to tu psal tisickrat.

Sony Xperia Z1 - telefon ma ruzne chyby a hodne nadsencu do Xperii kvuli nim sli do Z2, vice na foru xperia.cz.

Sony Xperia Z2 - malinko slabsi fotocip, horsi kvalita displeju (v ruznych varkach jsou ruzne displeje, proto nekteri uzivatele nadseni a jini zklamani).

LG G3 - asi ze vsech founu zde uvedenych nejlepsi, ale na foceni je opravdu dobre nemuset mackat na displej, ale fotit hardwarovym tlacitkem nebo tlacitky hlasitosti, pokud samostane hardwarove tlacitko na foceni neni (coz je jen u Xperie), minimalne se lip ostri, kdyz si telefonem necuknete pri macknuti na displej.

Samsung Galaxy S4 (i9505/i9506) - ten prvni ma slabsi HW, jinak jsou vicemene stejne, vynikajici fotak, skvely HW, problemy jsou dva: ochrana KNOX = root nebo customROM znamena poruseni zaruky, druhy problem je aktualizace na ne zcela povedeny Android 5.0, ten telefon je na nem naprosto bezduvodne liny a seka se. Proto je lepsi zustat na Androidu 4.4, ktery je skvele odladen, ale muze se stat, ze nove telefony uz budou mit v sobe Android 5.0. Zatim stale nikdo z uzivatelu nehlasi, ze by chyby byly opraveny, nicmene mel by snad vyjit i Android 5.1, takze je sance, ze softwarove problemy vyreseny budou nebo proste downgradovat na bezproblemovy Android 4.4.

Lenovo Vibe Z2 - hardwarove o tridu horsi (mene vykonny) telefon s ne zcela dokonale odladenym softwarem, ne uplne dokonalym fotakem proti jiz jmenovanym a bez slotu na pametove karty.

Lumie 1520 - lide si v posledni dobe stezuji na displeje a hlavne je to minoritni Windows Phone, doporucil bych jen fanouskovi Microsoftu.

Huawei P8 - horsi vybava proti vyse jmenovanym (vyjma Lenovo), malinko horsi fotak nez SGS4 a LG G3, rozhrani EMUI - to je vec nazoru ale treba Touchwiz je podle me lepsi, nanoSIM a hlavne procesor Hisilicon Kirin 935, coz znamena nemoznost customROM, cimz se ztraci vyhoda Androidu, nebot pokud zjistite, ze vam telefon po softwarove strance nevyhovuje, mate na Androidu moznost si poridit jiny soft, ale u Huawei procesoru to nejde.

Blbost. Vydrží mnohem déle. Je to klasický jednodenní smartphone, občas zvládám i 2 dny. Celý den mobilní data / WiFi, občas muzika, vyjímečně nějaká hra, hodně internet a maily. A jeden den s tutím zatížením naprosto v pohodě. Když vynechám muziku, hry a omezím surfování na netu, mám klidný dva dny.

Protože mají špatné zkušenosti z dob, kdy se tady dovážely z číny a byly bez podpory zdejší pobočky.. Chodili sem neodladěné se špatným překladem a bez aktualizací. Nové Lenova u nás už jsou z oficiální distribuce a podpora je skvělá, stejně jako kvalita těch telefonů.

podpora je skvělá, stejně jako kvalita těch telefonů

No kvalita rozhodne ne. Mozna, budes-li to srovnavat s ostatni cinou, tak budes mit pravdu, ale my se tu jinak bavime o Samsungu a LG, a na jejich top modely se top modely Lenova opravdu kvalitativne nechytaji.