Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD je v systemu RAW

Ahoj. Mám přenosný disk 2.5 pata 80gb. Včera jsem na něj něco kopiroval a vypli elektřinu, teď se ten disk hlasi jako RAW a kapacita je misto 80gb jen 66gb, nejde s nim nic dělat ani win 7 si s nim nevi rady. O data mi nejde slouži jen na přenos. Půjde zachránit nebo je KO. Diky moc za každou radu.

Tak nevim co je špatně.
kliknu pravým tlačitkem na přikazovy řadek a dam spusti jako spravce a postupuji přikazem diskpart dale list disk
pak select disk 1 pak clean a pak exit.
Potom kliknu pravým tlačitkem na Tento počitač dam spravovat a pak vyberu sprava disku, disk se zobrazuje pořad jako 66gb
dam inicializovat a vytvořim novy oddil ten se ale nevytvoř vyhodi to chybu nelze naformatovat, pak se tam objevi oddil 66gb RAW.

Mám ten samý problém, akorát že o data přijít nechci. Zkoušela jsem ho připojit k jinému ntb, ale tam se tváří úplně stejně (raw) "Není přístupný. Soubor nebo adresář je porušen a není čitelný". Zkoušela jsem to i přes ubuntu, ale tam se disk nenačte vůbec. Něco se mi podařilo dostat přes easeus data recovery, ale není to 100%. Pokud není jiná možnost, nezbyde mi nic jiného, než se s tím smířit... nedá se do disku dostat ještě nějakým jiným způsobem?

Ten testdisk ještě vyzkouším, zatím jsem zkoušela photorec, ale příliš se mi neosvědčil. Nějaký data sice obnovil, ale názvy souborů byly přepsány a různě rozházeny, to už byl lepší easus data recovery. Rozebírat disk se mi moc nechce, nemám s tím zkušenost. Spíš se chci zeptat vás, zkušenějších, jaký soft byste mi doporučili pro kopii toho disku. Je dobrý třeba HDDRawCopyTool?

Potřebuji poradit, jak dál postupovat. Ve správě disků se disk Z (extérní HDD) zobrazuje ve formátu raw, viz:
http://jyxo.info/uploads/D5/d552a5c00671a201c9df53 c0e876a9dd34ee3c66.png
Ale v Acronisu v NTFS:
http://jyxo.info/uploads/1D/1d38144bf802af054b5fe3 613fbfe605a5f7f093.png
Pročítala jsem různé diskuze, co s raw. Vyzkoušela jsem ten HDD Raw tool, ale program přestal odpovídat a celý se sekl, výsledek tedy žádný. Zkusila jsem i testdisk dle postupu z internetu, ale taktéž nic (ano, zřejmě proto, že s tím neumím zacházet). Teď se do mě všichni zkušení jistě pustí, proč se montuju do něčeho, čemu nerozumím - no comment.
Chci vás poprosit, zda by se tu našla nějaká dobrá duše a poradila mi, jak dál postupovat v Acronisu, či vůbec, co mohu ještě pro záchranu dat udělat? Moc děkuji :-|

v Acronisu sa nedaju zachranovat data. Mas tam poskodeny komplet suborovy system, mozes len skusat vsetky mozne programy na vytiahnutie dat, testdisk, recuva, getdataback for NTFS, atd. Prestan hladat slovo RAW, to slovo neznamena vobec nic.
Skus aj nabootovat live linux (ubuntu.cz) z USB sticku/CD ze jak vidi ten disk on.

Co to znamena prakticky nic? Dal si scanovat cely disk a naslo to co?
V testdisku si dal scanovat cely disk a naslo to co?
Preco nemas data zalohovane?
Skus si hladat aj ine programy, hladas slova obnova dat alebo obnovu dat, trebars aj v poradni uz boli spominane aj dalsie (nepamatam si)
P.S. mozes to dat aj profesionalnej firme, ale bude to stat dost vela penazi.

Ano, dala jsem scanovat celý disk v getdata a prakticky znamená, že to našlo 2 složky dokumentu, tj. asi 2% toho, co potřebuji obnovit. S testdiskem si nevím rady, zkoušela jsem to podle tohoto postupu:
https://blogistak.wordpress.com/2015/01/12/zachran a-poskozeneho-oddilu-disku-testdisk/
ale po "analyse" následovalo něco úplně jiného, než mělo podle obrázku následovat, takže výsledek nebyl žádný. Zatím se mi osvědil na obnovu dat akorát Easeus Data Recovery, ale ty nejdůležitější soubory se zatím bohužel obnovit nepodařilo. Data mám zálohovaná právě na tom externím disku, který havaroval a je v raw a jelikož jde o citlivá data, nechci se obracet na profesionální a drahé firmy, které kompletní obnovu dat stejně nezaručí a budu tam, kde jsem teď, takže asi tak. Ale díky za radu, alespoň už vím, že raw nelze převést zpět na nfts, jak se uvádělo v některých diskuzích na internetu.

Vyzkoušela jsem ten HDD Raw tool

obávám se došlo k nepochopení k čemu tento program slouží. Není určen k obnovení dat, ale ke zhotovení identické kopie toho poškozeného disku, která bude tím pádem stejně poškozená a na které je potom možno dělat beztrestně pokusy právě třeba s tím TestDiskem, který ovšem není úplně jednoduchý na obsluhu a vyžaduje určité znalosti. Je mi divné, že GetDataBack zklamal, ještě se mi to nestalo.

Jj vím, že neslouží k obnově, jen se mi spojil s ostatními vyjmenovanými programy, které jsem zatím zkoušela. Chtěla jsem si udělat kopii toho disku, ale nemám dostatek volného místa. GetDataBack mi už jednou pomohl, ale tentokrát to fakt našlo jen ty 2 soubory. Četla jsem, že by bylo lepší disk zformátovat do ntfs a pak data znovu obnovit, ale pořád jsem doufala, že půjde nějak převést ten raw do ntfs a lépe data zachráním, než sáhnu přímo po zformátování toho disku :-/ ale asi je to všechno ztracený a nic jiného mi už nezbyde...

Jasně, obvykle mívám data v notebooku + na extérním disku, jenže mám ntb nový, kam jsem ty data ještě nezkopírovala. Po této zkušenosti budu zase o něco moudřejší a budu zálohovat jako divá. Ano, Getdataback for NTFS. A když budeš mít se mnou ještě chvíli strpení a budeš tak hodný a poradíš mi, jak postupovat s testdiskem, tak ti budu moct napsat, co přesně to vypsalo.

Čítám, čítám. Testdisk tedy mohu zavřít, s tím už žádnou parádu neudělám, co? Jde mi spíše o dokumenty jako takové, ale i fotky.
BTW Psal jsi, že nemám pošahaný oddíl, ale souborový systém. Znamená to pro mě, že to lze opravit a data tak nejsou zcela ztracena?

Já vím, ale budu si muset objednat disk s větší kapacitou :-/ Photorec už jsem zkoušela, ale proces nebyl dokončen, protože došlo právě místo na disku.
Zvažuji buď tento: http://pevne-disky.heureka.cz/adata-hc630-1000gb-2 _5-ahc630-1tu/ nebo tento: http://pevne-disky.heureka.cz/a-data-hv611-1tb-ahv 611-1tu/ Je to dobrá volba, nebo bys doporučil nějaký jiný? Jsem ochotná do toho zainvestovat max. 2 tis. Kč vč. poštovného.