Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kompatibilita s Asrock G31M-GS

Zdravím, před pár dny se mi sám začal vypínat počítač při hraní her. Když jsem ho otevřel zjistil jsem že se netočí větrák u grafické karty, už se mi nechce kupovat nový ale chtěl bych rovnou koupit novou grafickou kartu, nejlépe nějakou výkonnější.V grafických kartách jsem nováček. Moje grafická karta co mám v PC teď je NVIDIA GeForce 210. Chci se zeptat na nějakou výkonnou grafickou kartu která by pasovala do mojí základní desky a rozjela by nějak lepší hry. S grafickou kartou budu objednávat i 600W zdroj.

Parametry počítače:
Procesor:
Intel Celeron E1400 @ 2.00GHz
Základní deska: ASRock G31M-GS
RAM: 4GB
Grafická karta: NVIDIA GeForce 210
Zdroj: 350W ( s kartou koupím 600W )

A ještě bych se chtěl zeptat, tahle grafická karta má rozhraní PCI Expres x16 1.1 a zajímá mě jestli by základní deska zvládla PCI Expres x16 2.0+ ( Šířka sběrnice je 64 bit )

Já plánuju do pár měsíců vyměnit i procesor ale musim nějak postupně a bez grafiky se neobejdu protože dělám dost ve photoshopu a podobných programech tak jsem myslel než si koupit nějakou blbou grafiku kterou bych musel stejně za rok nebo dva vyměnit tak koupit nějakou lepší.

jinak zdroj: Erocase ATX 350W PFC

nechce se mi kupovat grafika která neutáhne ani windows

zjistil jsem že se netočí větrák u grafické karty

grafika ti windows utiahne, ty mas problem s jej chladicom, a to je daco uplne ine.
Kup tam lacnu grafiku ked nemas na novy pc a neries. PC bude dalej pouzitelny bez problemu. Obycajna hocijaka grafika za 20-50eur staci bohate.

samozrejme na nejake hry a hovadiny na tom ani nemysli, to je snad jasne.

No jo, jenže jak si představuješ to "postupně"?
Do Tvý základní desky žádnej dnešní procesor nedáš, takže pokud si pořídíš novej procesor, budeš muset současně koupit i novou základní desku. A protože máš paměti DDR2, zatímco nové desky podporují pouze DDR3, současně přikoupíš i nové paměti. Za jak dlouho si na tohle našetříš? Rok? Možná dva? Jenže za tu dobu už i ta grafická karta bude "vykopávka" a budeš možná řešit, jestli si nekoupíš nějakou výkonější.
Takže místo postupného nákupu budeš muset koupit 3 hlavní věci najednou: základní deska, proceosr a RAM (možná 4 i s grafikou). Samozřejmě se nebavíme o disku, kterej může taky být najednou brzdou výkonu a ještě budeš muset vybírat komponenty tak, aby se Ti všechny vlezly do starý bedny - jestli máš nějakou menší, možná budeš muset měnit i tu.

ano, presne o tomto som hovoril. Vsetko je previazane medzi sebou.
cpu nevymenis bez vymeny RAM. RAM nevymenis bez vymeny dosky....takze uz si defakto vymenil 3/4 celeho PC = kupa noveho.
Takze?

Mozes si nechat maximalne tak disky, skrinu, zdroj a dvd mechaniku. A vzhladom na to, aky srackovy mas zdroj, tak beztak budes menit aj ten. 600W je kravina, na tvoj pc bohate staci 300-350W kvalitny zdroj. A este sa bude nudit.

Já chápu jak to myslíte ale me pořád přijde lepší koupit 3 věci najednou než koupit celej počítač na kterej bych čekal třeba 2 roky. A me je počítač bez grafiky k ničemu, bednu mam dost velkou takže s tim by problém nebyl a ten lepší zdroj jsem chtěl koupit aby utáhl tu grafiku a postupem času i ten zbytek. Stejně bych musel koupit nějakej silnější a nebo koupit trapnou grafiku a to se mi nechce. Na tomhle pc uz mi jednou 350w zdroj odešel tak nemyslím ze se úplně nudí

Nekvalitní zdroje (Eurocase, LC-Power, apod.) odcházejí bez ohledu na to, jestli se nudí nebo ne (tj. bez ohledu na jejich zatížení).
Kvalitní zdroje se vyznačují mj. tím, že většinu svého výkonu (třeba i 90%) směřují do 12V větví, kderé jsou dnes nejvíce zatížené. Nekvalitní zdroje pak do 12V větví dávají třeba jen 60 % výkonu. Takže pro běžné PC potřebuješ buď 350 W kvalitní zdroj nebo 500 W nekvalitní...

A takhle když koupím 500w zdroj tak se bude těch pár měsíců teda nudit ale pak se nudit určitě nebude az teda koupim ram,cpu a zakladovku. Za několik měsíců bych mel zase problém s nevýkonnym zdrojem a uz by to byly další peníze navíc takže radši ted než znova za několik měsíců

I na ty kanceláři cs 1.6 rozjedu úplně v pohodě, divili vy ste se ale nějaký hry to rozjede fakt dobte ne ty nový ale třeba GTA SA na max na 50fps :)
Chci koupit
Grafiku MSI R7 260x 2GD5 OCV1
Zakladovku Asus M5A97 R2.0 - AMD 970
Zdroj Chieftec smart series gps-500A8 500w