Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o radu jak nastavit slim mechaniku na slave

Mám notebook Toshiba Sattelite 1800-412 koupil jsem si nvou dvd/rw mechaniku Toshiba SD-R6572M a po spuštění notebooku se objeví jen IDE#1 error. Rád bych požádál jistého Techwooda o pomoc, kterou poskytl uživateli viz níže, nenašel jsem způsob jak jej přímo kontaktovat.
Prosím moc o pomoc! kaligul@centrum.cz

------------------------------ --------------------------------------
Takže díky touchwoodovi, který mi vyjednal firmware přímo z Deutschlandu se podařilo kombo DVD Toshibu zprovoznit.

Musel se použít tzv. inverzní firmware, který změnil defaultní Cable Select na mechanice.

Tímto velmi děkuji za ochotu a pomoc touchwoodovi i všem ostatním, kteří přispěli do diskuze radou.

Pokud počítač mechaniku nedetekuje, pak nemůžete přehrát firmware. Buď musíte dočasně odpojit pevný disk (předpokladám, že bez něj to jde), nebo použít jiný počítač (klidně i stolní za pomoci redukce). Jestli jsem váš příspěvek nepochopil správně, budete ho muset upřesnit.

Mohu použít This software is used to change the Master/Slave setting of TSST Slim form factor optical disc drives.The software toggles between CSEL and negated CSEL condition. If you do not understand these terms do not use this software. TU05 <-> TR05
Moje rom je TU05

To bys byl zlatý, kdy to bude až budeš odma? Já mam teda mechaniku SD-R6572M a potřebuji ji na slave le ji načíst, ale jen až za zapnutého pc, ale po vypnutí nenačte a píše ide#1 error takže je nutné jí dat na slave..Díky moc pošli sim na mail kaligul@centrum.cz
Díky Michal

anglicky neumím, flashovat umím zatím jen mobil a docela úspěšně. A jinak já nechci flashovat mechaniku, já potřebuji jedine, aby si notebook myslel, že je mechanika na slave a načetl jí. nic víc. Jinak děkuji, že opakuješ fakta, když anglicky umíš není problém říci česky co mám udělat. Díky

Proč takhle když ten soft umí jet v 32 bit rozhraní?
Pokud odeberu stávající mechaniku nevypnu komp system novou mechaniku načte do chvíle než jej vypnu, potřebuji vědět pouze který soubor spusit a aby to nebylo poslední co moje nová mechanika udělá, že se posere

Ak to je Win sotware tak to tazko pouzijes ak mas obe aj HDD aj CDROM ako master na rovnakom kanali. Co vidis v BIOSe? (HDD, CDROM) Kto ti pise IDE#1 error, BIOS?

P.S: mozes to urobit tak ze prepnes HDD na slave (HDD maju na to jumper), kym to zmenis tym programom, potom to zas prehodis nazad.
Alebo naflashovat reverzny firmware, mal by to byt ten TR05 ale kedze tam pisu ze je to len pre mechaniky TR05 tak by som to TR05 neflashoval a pohladal inu stranku, najlepsie oficialnu toshiba, kde je to napisane jasnejsie ze ktory FW je pre ktoru mechaniku a preco.

Do biosu se mi nedaří dostat, ale po načítaní a toschiba konterole která běží dlouho normálně jen problikne. Pak se objeví IDE#1 error a normálně naběhne win, jen není načetná cdromka, načte ji jen když v systemu odeberu stávající mechaniku odebrat harware a vyměním za novou, ale po restartu se objeví opět IDE#1 error

nemam cas to hladat, ale ako som uz pisal mas 2moznosti:
1. istejsia:
- vytiahnut HDD (pri vypnutom NB samozrejme)
- pozriet sa nanho ze ktory jumper ho prepne na slave, vlozit dany jumper
- vlozit HDD, nabootovat Win (nemal by byt ziaden error), a pouzit ten software na prepnutie CSEL.

2. nezarucujem ze ta CD este potom bude pouzitelna:
- vytiahnut HDD (pri vypnutom NB samozrejme)
- nabootovat DOS z diskety (www.bootdisk.com)
- stiahnut si firmware TR05 pre DOS a naflashovat
- vypnut, pripojit HDD, zapnut, nemal by byt ziaden error

alebo moznost 3.) pockaj na firmware od touchwooda (ale flashovat potom tiez pri vytiahnutom HDD)

No, ano, ja by som ale radsej urobil jednu z moznosti ktore som pisal vyssie. Ak su obe HDD aj CD master tak mozu pri zapisovani odpovedat obaja a potom to zblbne a oddrbes si mechaniku pripa aj HDD :-) Na jednom IDE kanali nemozu byt dva mastre, musis odpojit HDD alebo ho prepnut na slave, ak je vobec tvoj problem master/slave a nie nieco ine.

P.S. pozrel si si v spravcovi zariadeni (pod mechanikou alebo IDE controllery) s povodnou mechanikou ze na ktorom IDE kanali bola a ci bola master alebo slave?

... inac ja by som urobil moznost 2), (odpojit HDD a pod DOSom naflashovat ten TR05) zarucit ti to na 100% nezarucim ze CDROM nezdochne ale ja by som to urobil tak, je to najjednoduchsie a to upozornenie s vykricnikom ze to je len pre TRxx je len pre tych ktori chcu upgradovat firmware napr. zo strasej verzie nejakej TR04 apod., aby si neprepli CSEL (to upozornenie je tym padom hodne matuce).

Protože je to problém toshiba notebooku je toho na netu hafo někteří dokonce navrhují skratování pinu aby se mechanika chovala jako slave. Už to tady někdo řešil techwood mu zařídíl, že mu z německa z toschiby poslali inverzní soft, snad se mi taky poštěstí..
zadej na googlo Ide#1 error Toshiba a uvidíš

ale on jí rozezná vždyť jsem psal dám odebrát ve správci hardware stávbající mechaniku a aniž bych vypnul notebook zapojím novou objeví se by l nalezen nový hardware apod..ale nesmím restartovat pak se objeví..IDe#1 error, já nechci flashovat jen udělat to aby notebook myslel, že je mechanika slave..

teda ze se vam do toho pletu...

http://hp-compaq.katalognotebooku.cz/notebook/compa q-armada-1750/diskuse/243-archiv-starsich-prispevk u -k-compaq-armada-1750/

sice to neni na tenhle notas a presne tu mechaniku ale tady doporucuji nastavit oba na cable select a firmware , zkus to treba to zabere

Dobry den, nedavno jsem resil stejny problem s mym Compaq Armada 1700. Koupil jsem si dvdrom Toshiba SD-C2612 s CSEL a mechanika nepracovala - ntb nenabootoval. Muj Armada 1700 ma jenom jeden IDE kanal, predpokladam ze Armada 1750 je na tom stejne. Toshiba je standardne nastavena na CSEL, ma to zakodovane ve firmware. HDD musite take nastavit na CSEL, jak pisete. Problem je, ze notebook posila Toshibe inversni signal CSEL a tudiz jak HDD tak Toshiba se nastavi na master a BIOS nenabootuje. Resenim je updatovat firmware v mechanice Toshiba na specialni verzi, ktera bude CSEL signal z notebooku chapat inverzne a nastavi se na slave. Kontaktujte technickou podporu Toshiby na storage (musite se doklikat), poslou vam spravnou verzi firmware. Ja mel 1F27, poslali mi 1711. Pote, co jsem flashnul firmware, mechanika chodi bez problemu. Doufam, ze vam to pomuze, ja hledal reseni nekolik hodin. PS.mozna budete muset pred flashnutim vyndat HDD-aby ntb nasel toshibu.