Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o radu jak nastavit slim mechaniku na slave

Mám notebook Toshiba Sattelite 1800-412 koupil jsem si nvou dvd/rw mechaniku Toshiba SD-R6572M a po spuštění notebooku se objeví jen IDE#1 error. Rád bych požádál jistého Techwooda o pomoc, kterou poskytl uživateli viz níže, nenašel jsem způsob jak jej přímo kontaktovat.
Prosím moc o pomoc! kaligul@centrum.cz

------------------------------ --------------------------------------
Takže díky touchwoodovi, který mi vyjednal firmware přímo z Deutschlandu se podařilo kombo DVD Toshibu zprovoznit.

Musel se použít tzv. inverzní firmware, který změnil defaultní Cable Select na mechanice.

Tímto velmi děkuji za ochotu a pomoc touchwoodovi i všem ostatním, kteří přispěli do diskuze radou.

teda ze se vam do toho pletu...

http://hp-compaq.katalognotebooku.cz/notebook/compa q-armada-1750/diskuse/243-archiv-starsich-prispevk u -k-compaq-armada-1750/

sice to neni na tenhle notas a presne tu mechaniku ale tady doporucuji nastavit oba na cable select a firmware , zkus to treba to zabere

Dobry den, nedavno jsem resil stejny problem s mym Compaq Armada 1700. Koupil jsem si dvdrom Toshiba SD-C2612 s CSEL a mechanika nepracovala - ntb nenabootoval. Muj Armada 1700 ma jenom jeden IDE kanal, predpokladam ze Armada 1750 je na tom stejne. Toshiba je standardne nastavena na CSEL, ma to zakodovane ve firmware. HDD musite take nastavit na CSEL, jak pisete. Problem je, ze notebook posila Toshibe inversni signal CSEL a tudiz jak HDD tak Toshiba se nastavi na master a BIOS nenabootuje. Resenim je updatovat firmware v mechanice Toshiba na specialni verzi, ktera bude CSEL signal z notebooku chapat inverzne a nastavi se na slave. Kontaktujte technickou podporu Toshiby na storage (musite se doklikat), poslou vam spravnou verzi firmware. Ja mel 1F27, poslali mi 1711. Pote, co jsem flashnul firmware, mechanika chodi bez problemu. Doufam, ze vam to pomuze, ja hledal reseni nekolik hodin. PS.mozna budete muset pred flashnutim vyndat HDD-aby ntb nasel toshibu.