Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem počítačová sestava

Zdravím.
žádám o malou pomoc s počítačovou sestavou kterou si chci koupit. skládal jsem si jí sám tady je odkaz na CZC
http://www.czc.cz/110330,116271,169076,158743,1296 93,141228,146846,166608,98960/kody

chci se zeptat zda tato sestava bude fungovat, vše zapadat, popřípadě co bych tam měl ještě přidat nebo změnit.
chci se vejít do těch 16 tisíc.

díky za odpovědi :)
s pozdravem Menushak

Nepotřebuješ tak výkonný zdroj pro takto slabou sestavu, 500W bude bohatě stačit a rozhodně neber levné značky typu Enermax, Eurocase, Crono atd. Vyber si třeba něco od Seasonic, Corsair připadně Zalman. Jsou dražsí, ale také z mnohem kvalitnějších součástek a něco vydrží např: http://www.czc.cz/corsair-vs550-550w_2/156836/prod ukt. Jinak je to snad v pořádku jen ta RAM má zbytečně vysokou frekvenci, když ta základní deska zvládne maximálně 1600mhz. Můžeš tedy ušetřit minimálně 100 Kč: http://www.czc.cz/evolveo-zeppelin-gold-8gb-2x4gb- ddr3-1600/113052/produkt . Počítač chceš asi na hry, tak bych ti doporučil zvolit grafické karty alespoň za 4500 například 270X http://www.czc.cz/sapphire-r9-270-dual-x-2gb-gddr5 -with-boost-oc_2/141435/produkt nebo 370 http://www.czc.cz/msi-r7-370-2gd5t-oc-2gb/174151/p rodukt . Ten jejich výkon je úplně jinde než u 750ti za stejnou nebo podovnou cenu.

Zalman je z těch nabízených značek asi na 3-5 místě, ale také bych ho nebral, jen pokud by mi šlo hodně o cenu jako jemu, tak bych ho možná zvážil. Ty ram byly příklad a Evolveo patří mezi ty střední lepší značky (už to není taková hrůza jako dříve), 2400 MHz ta základní deska určitě vezme, ale bude to asi pomalejší než těch 1600MHz které podporuje jako maximum.

64GB by mohlo stačit (na systém určitě), záleží na tom kolik programů si na něj chceš nahrát (hry tam nedávej ani nic co vyžaduje spoustu přepisů jinak ten disk brzy odrovnáš). Značku bych volil Intel, ale ten je s cenou vysoko. Ohledně zdroje jsem ti už napsal níže.

Proč mu tam ale dáváš DVD mechaniku? Ta je úplně na nic, ve své sestavě ji ani neuváděl a vždy je pak možné dokoupit externí (nyní jsou to zbytečné 4 stovky). Proč tak drahá skříň a ventilátor? Ta jeho by měla stačit, když se tam vejde ta grafická karta a ušetří dalších 700 Kč. Akorát zbytečně vyhozených 1100 Kč, které by mohl ušetřit nebo využít na zlepšení jiných komponent či nějaké lepší myši/klávesnice, kterou naopak uvádí.

Další Pepíček co si myslí jak všemu rozumí, uráží a provokuje. Tak dobrá:

AMD (14 700 Kč) http://www.czc.cz/120626,112016,116668,99858,17415 1,150120,110330,105970/kody

Intel (15 700 Kč) http://www.czc.cz/120626,145445,152568,174151,1501 20,110330,105970/kody (u Intelu je dostačující chladič a pokud ho nebude taktovat, tak by mu měl vydržet mnoho let)

Intel je možná dražší, ale zase má vyšší výkon díky procesoru. Na hraní to nemá takový vliv, ale na práci v náročnějších programech (3D, konverze, střih,...) už to bude znát. U první sestavy je možné dát lepší grafickou kartu trochu i do budoucna: http://www.czc.cz/gigabyte-r9-280-ultra-durable-vg a-3gb/149764/produkt a nebo disk/RAM/SSD (pro zrychlení OS a některých aplikací), když nebude chtít šetřit a dát 16 tisíc.

No pozdrav Pánbůh další školák teoretik.
Tak věz: tvoje návrhy -
1. AMD - těžko zavřeš bočnici té hubené krabic/175mm pro 159mm chladič, deska bez chlazené napájecí kaskády .......

2. Intel - kanc deska s třífázovým napájením procesoru i5 se taky nepovedla a to s ohledem na stabilitu a hlavně životnost.

(od vás pane "ing" bych tedy návrh nechtěl ani omylem)

Když sundá ten plastový krám z bočnice, tak ji se tam v pohodě vejde a možná i s ním. Herní deska nikoli kancelářská a je to deska, kterou jsi ty sám doporučoval. Akorát se mě tu snažíš zesměšnit, ale pokus dobrý trole.

To je možný žes v tom maturoval, ale v tom případě nějak nechápu proč doporučuješ zdroje který stojej za nic když za stejnou cenu máš ověřený použitelný, zmetkový RAM Evolveo uvádíš za střední třídu ,u RAM co si on vybral uvádíš frekvenci OK blbí napětí 1,65V tě netankuje atd co k tomu dodat.;-) (jinak k těm tvojim sestavám určitě je lepší vzít o ca 200 dražší R9 270 + levnější Chiftec,ta case no koment,u Intelu kancl MB fakt vyvážený)

Uvedl jsem 3 výrobce Zalman, když ostatní výřovci v jejich nabídce jsou ještě horší než on a ty z toho děláš 3 světovou? Dokaž mi že jsou až tak špatní za tu cenu, neznám nikoho kdo by s jejich zdrojem měl problém ani školy, firmy atd. reklamovanost má asi 5% podle jiných eshopů. Oproti tomu takový eurocase má reklamovanost/poruchovost velmi vysokou. Ram od Evolveo není tak hrozná dokaž opak a uznám že nepatří na 4-5 místo ale níže. Jeho poměr cena x výkon x spolehlivost je poměrně vysoko. Ty Kingston RAM majé 1,5V, to je vhodné pro Intel i AMD. Kde tedy bereš těch 1,65V?

To ses snad vyjadřoval k jeho původnímu návrhu co má v dotazu ty RAM maj 1,65V....Tak ty Evolveo RAM jsou sračky jednak na CZC jaksi vymázli poruchovost v okolí mám tři případy co se vysrali,známej co staví Pc toto potvrzuje mě by zajímalo kde sis vycucal ty to 4-5 místo to si snad děláš prču ne? Jinak vysvětlovat který zdroje za něco stojí a který ne ti nehodlám přečti si tu úvod na stránkách a občas projeď recenze na netu jich je dost,jestli chceš něco někomu doporučovat a oháníš se tím že jsou nějaký zdroje ,RAM ještě horší co dodat dobrá sranda,když za stejnou cenu jsou nějaký normální kde neojebávaj součástky apod....(z těch tvojich 3 zdrojů je použitelnej jenom jeden ten SS to je dost ubohý)

Možná je odzkoušená, ale on si ji bude muset upravit pokud se s ní nespokojí. Dát zbytečnosti navíc, když se o nich autor nezmiňuje a asi je ani nechce je trochu nelogické, ale pokud máš jednu sestavu okolo 16tisíc a doporučuješ ji každému kdo napíše tuto cenu, tak to chápu.

Mechaniku 7 let nepoužívám a DVD i CD stejně brzo vymizí. Místo aby vše dávali na karty/flashdisky, tak se to snaží udržet hloupé CD/DVD. Lepší skříň a mechaniku proč ne, když tu mechaniku někdo v dnešní době ještě využije, ale když chce levnou sestavu, tak skříň za 600 Kč se slušným chlazením bohatě stačí.

Ono 400 Kč u sestavy do 16 tisíc je poměrně dost. To záleží na autorovi, ty taky když půjdeš do obchodu a budeš chtít třeba šunku, tak nebudeš muset chtít nabízený jůnior od nějaké babky z fronty jen protože ti ho vnutila.