Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zpomalení chodu PC

Zdravím, mám takový zvláštní problém. Před pár dny se mi začal občas zpomalovat PC, nijak drasticky. Při běžném chodu skoro nepoznatelné, pouze při hraní nějaké hry se třeba po půl hodině hraní propadnou FPS na cca 2 a nehnu s tím. Tak hru vypnu, znovu zapnu a problém trvá. Vše se vyřeší restartem PC, ale to je druhá věc, každé cca druhé zapnutí PC trvá dlouho, po načtení systému je dlouho černo, než naskočí obrazovka a naní pak další cca minutu trvá, než se načtou ikony. Systém mám na SSD a načítání bylo vždy otázkou vteřin. Už jsem zkusil všechny ovladače, teploty CPU jsou taky v normě (v zátěži max 65 stupňů). Ale už si fakt nevím rady, jak tomu zamezit a co by mohlo být příčinou. Díky moc za nápady a rady.

Pro doplnění, teď jsem zkoušel odinstalovat nějaké (snad) nepotřebné ovladače atd..., provedl hloubkovou kontrolu antivirem, projel vše CCleanerem, restartoval a PC naběhlo okamžitě. Ale to už i dříve a zítra mi zase spadnou FPS a budu tam, kde jsem byl. Netuším, kde je problém.

ehm...
sledovat procesy, které vytěžují cpu a ram? asi nic, nejspíš se nudím a píšu to jen ze srandy.

projel vše CCleanerem

vyřešil jsi to sám: dělat s takovými windows cokoliv je už ztráta času. formát a nová instalace.
a dokud nepřestaneš používat lamerské čističe, budeš instalovat znovu třeba co půl roku.

Sledování vytížení atd... mě taky samozřejmě napadlo, nejsem úplný hlupák. Píšu sem, protože mě už prostě nic jiného nenapadá a doufal jsem, že mi tu někdo něco poradí. Ty ale moc neradíš, spíš rýpeš, o to nestojím.
CCleaner je ve spoustě diskuzích doporučovaný pro pročištění systému, pokud je na něm něco špatného, tak to jsem se nikde nedočetl.

Tak hru vypnu, znovu zapnu a problém trvá.

místo na disku je ok? zabraná paměť a vytížení cpu je ok?
v prohlížeči událostí (systém, aplikace) přibyly nějaké chyby?
systém byl na ssd rovnou nainstalován, nebo naklonován ze starého disku?
antivir má nějaký název?
ramky je dost? je nějak nastavený swap?

ale systém, na kterém řádil ccleaner, nemá moc cenu křísit. máš prázdniny - přeinstaluj.

v práci vám dovolí instalovat sračky jako ccleaner - děláš si srandu?

pouze při hraní nějaké hry se třeba po půl hodině hraní propadnou FPS na cca 2

v tom případě požádej zaměstnavatele o dovolenou, že si chceš ve svém věku hrát.

místo na disku je ok? zabraná paměť a vytížení cpu je ok?
v prohlížeči událostí (systém, aplikace) přibyly nějaké chyby?
systém byl na ssd rovnou nainstalován, nebo naklonován ze starého disku?
antivir má nějaký název?
ramky je dost? je nějak nastavený swap?

a příště řeš podstatnější otázky.

Je to zvláštní a možná blbost, ale řekl bych, že ten problém s ikonama a celkovým zdlouhavým načítáním je v případě, kdy se PC restartuje. Pokud ho dám normálně vypnout a znovu ho zapnu, tak je vše OK. Je to možné?

Už to tu bylo napsané! Dočistil jste dočista, takže kompromitovaný a zmrvený os řádně přeinstalujte, protože bitovou kopii u takového ccleanového umělce nepředpokládám, s řádnými ovladači v řádném pořadí, jak u redmondských os žádané.
Ty teploty jste si vymyslel jak?

CCleaner je ve spoustě diskuzích doporučovaný pro pročištění systému

Byl by konkrétní příklad v podobě konkrétního odkazu?

Máš pravdu hillery,

lední brtník a jemu podobní poslední dobou pořád jen rýpají, schazují tazatele a pravda, občas i poradí. Nechápu to. Jestli jim vadí, že se tu ptají né tolik zkušení, jako oni sami, proč sem chodí???? Držím ti palce s vyřešením problému.

Jinak ten Cclenaer a podobné programy opravdu nepoužívej. (jde to i mile vid)

Díky za reakci, s ccleanerem jsem se tedy poučil. Uvidím, co s tím za pár dní udělá přechod na win 10 a pak tedy případně preinstaluju. Jenom drobnost, když přeinstaluju systém na ssd, tak programy co jsou na druhém disku budou po reinstalu fungovat? Nebo musím vlastně smazat i ten druhý disk?

Jenom drobnost, když přeinstaluju systém na ssd, tak programy co jsou na druhém disku budou po reinstalu fungovat?

Nebudou, ta nová instalace o nich nebude "vědět".
Nejlepší je instalaci dělat tak, že se systémový disk zformátuje a nainstaluje se to načisto včetně programů. Jen dodám, samozřejmě všichni všechno zálohují, je dobré udělat si ze systému zálohu některých věcí. Třeba záložky v prohlížeči a podobně. O datech nemluvím, to je snad jasné :-)