Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program na zaheslovanie zlozky

Hladam jednoduchy program na zaheslovanie zlozky. Nepotrebujem, aby bol obsah kryptovany. Prestavujem si to tak, ze po dvoj-kliknuti na zlozku vyskoci okno na zadanie hesla a po zavreti sa zlozka znova zahesluje. Ide mi len o tom, aby odradil zvedavcov. Dakujem

Win XP Home SP2 (NTFS; admin)

Hladal som, ale nenasiel som program podla mojich prestav. Napr. mam na D disku zlozky Movies, Music, Photo, Games, z toho chcem zaheslovat zlozky Photos a Music. Ide mi hlavne o to otvorenie zaheslovanej zlozky bolo jednoduche, napr. formou promtu na zadianie hesla.

Pokud jsou administrátoři všichni, kdo se dostanou k PC, není co dodat.
V tom případě bych rezignoval a zabezpečení neřešil.
Aneb: mám nezabezpečený počítač, na kterám si všichni mohou dělat, co uznají za vhodné.
Chci tomu zabránit, ale nic pro to nehodlám dělat. Heeeeeeeeeeeeelp!!!!!!!!!

- prebrani vlastnictvi - ano, pokud máš práva administrátora, což bych ani na domácí PC nedoporučoval.
- v erd commanderu (ktery na nejakeho admina zvysoka kasle) - je to tohle?

http://www.winternals.com/Products/AdministratorsPa k/Default.aspx#erdcommander2005

Tomu se mi nějak nechce věřit, že by si MS vyrobil takový tool, který absolutně zlikviduje veškerou jeho snahu o bezpečnost systému. Pokud nedám práva ani na zobrazení složky (pro vybranou skupinu/jednotlivce), mělo by to být bezpečné.

jj to je ono - btw rekl bych ze za tezky prachy prave proto skoupil winternal/sysinternals skoupil

vyzkouseno nacte ntfs disk a jedes pokud pouzijes utilitku lock smith zmenis heslo admina za par vterin - vtom pripade je tvoje co bylo admina

EDIT: takze proto si myslim pokud existuji takove veci a je treba ochranit "zevnitr" nema smysl chranit data zpusobem omezeni pristupu nebo utilitkou na "skryti" slozky ktera maximalne "oblbne" win api ale ne neco co to vidi jako data

C2 zabezpečení ztratily už kdysi dávno NT4.0. Nicméně: základem opravdového zabezpečení PC je jeho fyzické zabezpečení. Pokud ti seberu admina a zároveň zabezpečím PC tak, abys nemohl nabootovat z CD, diskety, nebo USB, pak si ERD Commandera (a jiných nástrojů) moc neužiješ ;-)

P.S.: Marka Russinoviche (tj. člověka ze sysinternals) "koupil" MS proto, že to je člověk, který MS systémům rozumí skoro líp než sami Microsofťáci (než ERD commander, tak daleko výše stavím jeho nástroje regmon, filemon a process explorer - to jsou totiž ty pravé hackerské nástroje, nikoliv ERD pro BFUčka)

no ja jeste nad tyto nastroje stavim markuv blog - seznam prepinacu do boot.ini je vycerpavajici
----
ano to je pravda pokud PC fyzicky neni pristupny sance na zabezpeceni jdou vyrazne nahoru - vzpominam si ze jsem ERD videl naposledy v rukou 13ti leteho caparta (umel s nim vytecne) - jeho otci jsem nemel to srdce rict ze on jako admin pc na nem vubec nevladne - jen jsem mu vysvetlil zalohovani :-D
----
nikdo zde nemluvil o "háčkování" ale o zpusobu schovani dat,ERD je nastroj pro opravare ne pro BFU
----
ADD P.S:jj to je ta dobra verze , druha (ktere je na netu plno)rika ze chce MS zlikvidovat neco na co oni sami nestaci - ale verme drbum ze? :-) admin pak bude integrovan do MS baliku

Asi bych to řešil přes runas

Lenze ja to chcem riesit iba v ramci uctu pod administratorom

jsem to pochopil ze bys casnoval s nastavenim opravneni - tak tudy cesta nevede viz vyse - ja osobne ti doporucim true crypt - vytvoris si sifrovany soubor pripojis ho jeko jednotku nahazis do neho co chces a az to odpojis nikdo se ti do nej nedostane

http://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni/bezpecnost/p race_s_hesly/microsoft-private-folder/

S tímto programem si můžete vytvořit svojí vlastní složku My Private Folder, která bude přístupná pouze po zadání hesla. Tím znepřístupníte svá data (o kterých nechcete, aby o nich někdo další věděl) pro ostatní uživatele, kteří k nim měli dosud prakticky neomezený přístup. Jedinou podmínkou je nezapomenout heslo, které střeží tuto složku. Jeho opětovné získání je téměř nemožnou záležitostí. Program pracuje pouze pod legální verzí Windows XP (Home i Proffesional Edition) se service packem 2.

Nejdou zaheslovat jednotlivé složky, ale na ploše se objeví složka, u které si nastavíš heslo. Po skončení práce dáš Lock. Když je složka zamčená, nejde zjistit ani její velikost na disku.