Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 práva

Zdravím. Dnes jsem si upgradoval na Windows 10 a byl jsem spokojený do té doby než jsem zjistil, že mě Windows nepustí do nějakých složek ve složce windows jako temp a nebo odstranění 100 GB složky windows old. Mám na Pc jen jeden administrátorský účet a pochopitelně i tak mě to nepustí. Zkoušel jsem všechno možné, procházel net a nic mi nepomohlo.
Nenašel by se nějaký borec co by si tohle podal lépe než já? Verzi mám Home.

A když si chci ty práva přidat nebo udělat něco podobného složky ve složce ke kterým nemám přístup a napíše "Nepodařilo se zobrazit výpočet objektů v kontejneru. Přístup byl odepřen"
Tohle ať se dostanu jakkoliv daleko mě vždy zastaví.

Tak se mi povedlo převzít vlastnictví windows old a vymazat. Ale u ostatních složek to nejde.
Jde mi o to, že když si chce člověk jednou za čas trochu ručně pročistit komp, tak projede složky jako ve windows jako temp, softwaredistribution>download, prefetch a tak dále.
A i když postupuju úplně stejně s převzetím vlastnictví, tak tady to nefunguje. Vypíše mi to nějaké soubory z těch složek a že "Nepodařilo se zobrazit výpočet objektů v kontejneru. Přístup byl odepřen"

Spustis ten tvoj explorer cez pravy klik ako spravca (explorer je aj v start-programy, ked si to doteraz za 20rokov este nenasiel). Alebo pouzijes konecne normalneho spravcu suborov a ne dementneho pruzkumnika.

BTW. tie opravnenia su nastavene prave preto aby zabranila "expertnom" jak ty cokolvek mazat. Vo Windows adresari nemas a ani nepotrebujes nic mazat.

UAC neřeší přístup ke složce
Přístup ke složce řeší souborová práva souborového systému.
Pravá myš na složce / zabezpečení
Přidáš uživatele, který má mít práva a nastavíš mu práva
Odebereš ostatní skupiny mimo SYSTEM. Pokud uživatel, který tam nemá mít přístup není členem administrators, pak můžeš nechat i tu skupinu. V případě, že členem administrators (správce počítače) je, pak si může přistup ke složce zjednat, takže to nastavování ztrácí smysl.

Stejná otázka. Jak bych se dostal do složky temp do které mě to nepustí a promazal obsah tím, že bych to "spustil jako správce"?
Kliknu na to, vyskočí tabulka, abych dal pokračovat jako správce, dám to a přístup byl odepřen. V tomto případě vlastnictví nejde převzít, protože zase mi to odepře přístup a práva si nemůžu přiřadit, protože k tomu prý také nemám oprávnění.

stejná odpověď jako v prvním postu, co ti říká os? chápu, že ta právnická mluva je těžko srozumitelná v okénku. nejde ti smazat doc and settings? pro shell neexistuje i když ho vidí. i ten link-adresář má deskriptor zabezpečení- a to hodně jiný. to je jádro pudla. střílel jsi třeba na jiný cíl.

koukam kazdej je tu chytrej ale poradit poradne neumi nikdo. hlaska kdyz je to pro tebe zamcene tak na to nesahej je proste hodna blba.
Ano u nekterych programů se prevzit vlastnictvi neda normalnim postupem. vetsinou se jedna o soubory slozky ci programy kde je vlastnikem trustedinstaller. napriklad program MsMpEng.exe. i kdyz jsem převzal vlastnicvi tohoto objektu nelze nastavit práva na plné řízení. ( na otazku proč , jedna se o implementovany antivir ktery mi cas od casu zacne nabalovat pamet nehoraznym zpusobem. vetsinou stací ap restartovat a je to vpohode. jenzemrkvosoft vše musí zabezpečit timto dementnim zpusobem.
Ps. jsem zvedav kdy konečne mrkvosoft udela prebíráni vlastnicví trochu user friendly. Tato funce je nezmenena uz od win 2000 ted tu mame win 10 a po tech letech na to nehrabli . hlavne ze neustale meni graficke prostredi ale samotne jadro stoji za ho..

To, že tobě to nejde, znamená pouze jen to, že to neumíš.
Kromě převzetí vlastnictví musíš přidat do oprávnění uživatele (třeba sebe) a nastavit mu práva. Vlastnictví znamená pouze jen to, že máš práva řídit oprávnění objektu. Nenzamená to automaticky, že si s objektem můžeš dělat vše, jakmile převezmeš vlastnictví.

Jsem zvědav, kdy se konečně naučíš správně pracovat s vlastncitvím, oprávněními a dědičností. Času od Windows 2000 jsi na to měl dost.

Ty si taky chytrej jak rádio Fialo, ale víš kulový.
To že jemu to nejde neznamená že to neumí, ale že se vyskytl problém, kterej je individuální a NEMÁ HO KAŽDEJ, proto se využívají internetová fóra, aby se člověk dočkal pomoci a ne tupých kydů, kterýma jsi "přispěl".
Žádný převzetí vlastnictví ani zasraný práva z tebe majstra stoje neudělaj. Tohle je debilní zakomponovaná vlastnost widlí, který maj striktně nastaveno, co jde a nejde dělat a s čím, to jak si to nastaví uživatel, at už administrator nebo jakejkoliv jouda, jde o to že Widle tě pustí jen na své limity.
Což je docela smutné, když člověk chce základní věci jako smazat soubor/složku, ale ty idiotsky překombinovaný systémy to nedovolujou, at už je to W nebo MAC, oba jsou to komereční sračky, který omezují uživatele.

A mít kecy typu "Jsem zvědav, kdy se konečně naučíš správně pracovat s vlastncitvím, oprávněními a dědičností. Času od Windows 2000 jsi na to měl dost." fakt každýmu pomůžou.

Nehlede na to, ze JaFi aspon trochu poradil, ty jsi ze sebe jenom vypravil nekolik odstavcu nadavek a plku.
Mmch, je az zarazejici, jak omezenou slovni zasobu maji dnesni deti, viz tvuj projev.

Navic, ta zaverecna veta 'Jsem zvedav...' byla ocividne mirena tomu druhemu chobotovi, ktery stejne jako ty prisel jenom prudit.

Jestli to nemůže být nějaká nová vlastnost Windows.
U mě ve Windows 10 vše ca rok fungovalo. Vrátil jsem se teď z dovolené a zjistil, že se nemůžu dostat do své složky dropbox. Chvilku jsem laboroval, ale přístup do složky se nepodařilo obnovit. Takže jsem si vytvořil novou, která fungovala do restartu počítače, pak zase přístup odmítnut, takže jsem si vytvořil novou, změnil práva a vlastníka na sebe (i když to bylo takto nastavené) a ejhle, po restartu opět nemám do složky přístup, taky jsem si všiml, že se začal spouštět OneDrive, ačkoliv jsem ho odstřelil hned po upgrade na W10, no a co s tím:-)

Prístupové práva prevezmi na users, everyone, administrators, system, nt service\trustedinstaller výhradne v Núdzovom režime.

Spusti msconfig.exe, puntík - boot minimal. Po reštarte musíš retro zadať v msconfig, tj.zrušiť button, aby sa ti vrátil do normálneho režimu.

OneDrive odinštaluj skriptom: 904913615

Alebo si stiahni velice vydareného číňana zn.: Dism++ ,,, v lište Options si ho nastav v expertmode a vyčisti si desinu od balastu a apiek. Nemaj obavy, zaklikaj všetko.

taky jsem si všiml, že se začal spouštět OneDrive

kontrola = ms autoruns má záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).

se nemůžu dostat do své složky dropbox
takže jsem si vytvořil novou, změnil práva a vlastníka na sebe

proč furt měnit vlastníka, když zakladatelem je jakýsi cloudový instalátor a správcem je služba?
tak si prostě přidám uživatele s plnými právy. pokud jsem na tom pc sám, stačí group administrators. jestli na to pouštím víc lidí a nemusí lézt všude, přidám práva jen svému účtu.
ta posedlost měnit vlastníka všeho - to je z nějakého návodu na herním webu, nebo co to je za obsesi?

toto byla jedna z největších tupostí mrchosoftu, že nastavení práv zveřejnil jen v profi verzích a v home nejsou vidět. od dob existence xp tak vychoval celou generaci úplně blbých uživatelů home (viz školák v 10:30), kteří si s přístupovými právy dodnes neumí poradit a ani je nechápou, když je viděli možná 1x v životě.