Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 7 Product Key

Dobrý den,
před pár měsící jsem přešel z Windows na OpenSuse, kvůli škole bych však rád přešel na Windows 7, případně Windows 10. Na spodní straně mám štítek s product key, ale bohužel je po 5ti letech používání ošoupaný a nečitelný a samozřejmě jsem si ho nikam nenapsal, stejně tak jsem jej nenašel v žádné části původního balení.
Myslíte že je nějaká šance produktové číslo zjistit? Děkuji předem za odpovědi :-)

U Win7 asi ne (tam tusim v SLIC nebolo cislo), ale mozes si to skusit pozret pomocou RWEverything alebo cohokolvek co vie citat ACPI tabulky, tabulka MSDM
http://www.nextofwindows.com/how-to-retrieve-windo ws-8-oem-product-key-from-bios
ale to plati asi len pre W8, u W7 si mal licenciu na original mediu. Ak mas este recovery oddiel, tak spust recovery spravnou klavesou po zapnuti a obnov si tie Win7. Nebudes sice vediet svoje cislo, ale bude to aktivovane cez BIOS.

Dobrý den, děkuji moc za odpověď. Zkoušel jsem najít tabulku podle pár metod pro Linux (mám nainstalováno OpenSuse), ale jakoby MSDM tabulka chyběla, v seznamu tabulek ACPI se mi vůbec nezobrazila. Ještě jsem zkoušel emulovat RWEverything, bohužel neúspěšně. Zazálohuji a kouknu jestli tu mám ještě onen Recovery oddíl, ale před instalací jsem disk formátoval (předpokládám že to na to má vliv?).

Ved som pisal ze u W7 asi MSDM (a teda cislo) v BIOSe nebude, mas nalepku na obale. (u W7 v BIOSe neni cislo ale OEM licencia ku ktorej je protistrana na recovery instalacii). Pisal som len pozri ci tam nebude nahodou.

Formatovat sa da nejaky oddiel, ne disk. Ty mas vediet co si formatoval, a ci si tam recovery oddiel nechal alebo nie. Systemovy oddiel mozes formatovat, to je nepodstatne.

Abych to tu nějak uzavřel...
V oficiální poradně Lenova mi bylo řečeno, ať se obrátím na Microsoft. V poradně Microsoftu mi napsali, ať si zakoupím nový product key v ceně 750 Kč. Zkusil jsem ještě autorizovaný servis Lenovo, kde mi sdělili, že stačí použít Lenovo recovery disc, který lze zakoupit na jejich stránkách, a že klíč není potřeba, protože je prý nahraný v informacích základní desky.
Celý problém vyřešilo to, že škola kde budu od září studovat poskytuje studentům Windows zdarma, tudíž jsem provedl čistou instalaci Win10...

Pro W7 Home Premium:
Product Key: 22P26-HD8YH-RD96C-28R8J-DCT28
Product ID: XXXXX-OEM-8992707-00153
Vendors: IBM / Lenovo

a použil bys příkazy (jako admin):

slmgr.vbs -ipk 22P26-HD8YH-RD96C-28R8J-DCT28
slmgr.vbs -ilc c:\cesta\Lenovo.xrm-ms

edit: kde najít certifikát ti psát nebudu, i když to běžnému pirátovi k ničemu nebude, protože v BIOSu nemá odpovídající SLIC klíč.