Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sluchátka nezvládají basy

Zdravím, včera jsem si pořídil sluchátka Beyerdynamic DT880 Pro. Mám je zapojené v počítači hrají výborně, i když jsem si zatím nekoupil zesilovač.
Problém je ten, že sluchátka jednoduše nezvládají hluboké basy kombinované s vyššími tóny, nevím jak bych to popsal, prostě ten bas se nerovnoměrně tlačí přes ty vyšší zvuky a nezní to úplně dobře (je to slyšet hodně ve skladbách od Hanse Zimmera). Má starší sluchátka, nějaká levná uzavřená od SONY, basy zvládají v pohodě.
Je to tím, že tato polootevřená sluchátka to prostě nezvládnou (což by tedy podle mě sluchátka za 7k mohla) nebo je to nedostatečným hardwarem, na který jsou připojený a koupí zesilovače problém vyřeším?

Děkuji za odpověď
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Nastav vo Win aj vsade hlasitost stejne jak u tych inych sluchatok, a potom posudzuj. Vtip je v tom, aby si ten PC kram neprebudil.
P.S. polootvorena konstrukcia umoznuje najkvalitnejsi zvuk. Problem hladaj inde. A trochu ich treba rozohrat, 10hodin napriklad.
P.S.2. a je aj mozne ze tym ze mas konecne hifi triedu pocujes ze nejaka integrovana zvukovka je totalny kram, ptz s hifi menicmi pocut vsetko, t.j. aj vsetky kvalitativne vady aparatury, kompresnych algoritmov, a podobne :)

Nikto nevie co ti tam robi problem. Tie sluchatka su 250ohmove takze keby si mal stejne nastavenu hlasitost, tak by si to pocul omnoho slabsie. Takze jak si tam vytocil tu hlasitost?
V sluchatkach problem neni, tieto sluchatka maju byt velmi neutralne referencie (a to znamena aj ze to nebude duniet ptz ani v nahravke nic neduni, dunenie si len vymyslaju lacne sluchatka).
Trebars je spravne to co hraju tie hifi, a to co si pocuval doteraz bol maglajz :)
Ak mas moznost strc to do nejakeho receivera na test, a pocuvaj original CD/wav a ne 128ky mp3 apod :) a porovnaj ten zvuk. (aby si vedel ci to teda je v tom PC zle alebo ne)

BTW. kupenim lepsej zvukovky samozrejme nic nepokazis, vpodstate aj bezny soundblaster za 25e ma kvalitativne dost slusny vystup. Len neviem ci bude dost hlasity pre tie 250ohmy. (ak ne tak potom potrebujes este zosilovac).
P.S. to co popisujes moze byt tym ze si tam nastavil kdesi moc silnuu hlasitost bud v prehravaci alebo win, a orezava to sinusovky. Vseobecne aj mnohe mp3 ssubory su urobene tak ze to je prebudene, ak pouzivas mp3 tak si ich zanalyzuj v programe mp3gain, a uvidis ci budu cervene ak ano mozes skusit im znizit gain.