Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Crash počítače

Zdravím. Mám menší problém s novým počítačem. Co chvilku mi vyskočí bluescreen . Ze začátku to bylo co cca 3 hodiny ale teď už je to co 45 min. Nevím už co s tím. Zkusil jsem reinstalovat windows, snížit výchozí takt ramek, a dokonce i vyměnit ramky. ani jedno nepomohlo. Teplota CPU ještě nepřesáhla za celou dobu co pc běží 48 stupňů . Nevíte někdo čím to může být ?

CPU: http://www.czc.cz/amd-a10-7870k-black-edition/1728 10/produkt
MB: http://www.czc.cz/asus-a88x-gamer-gaming-mb-amd-a8 8x/158230/produkt
RAM: http://www.czc.cz/kingston-hyperx-savage-8gb-2x4gb -ddr3-2400-cl11/158743/produkt

Děkuji předem za všechny rady.

Jak uz tu pisou, muze to byt i nejaky problematicky ovladac, prvne ma kouknout do protokolu udalosti, ale pokud to bude HW, je prvni na rade ten smejdskej zdroj, ze doted fungoval nic neznamena. Takze az vymeni ten, tak potom v pripade, ze to nebude tim ani ovladacema, muze menit dal a jako prvni i ty RAMky, respektive si prvne udela Memtest.

Jistotu mit nebudes, tak si ho nekde pujc. Ale na tvem miste bych zdroj koupil at je spatny nebo ne, abys nam tu pak za mesic nebrecel, ze ti smejdskej zdroj odpalil cele PC a nemas penize na nove. Treba se ale potrebujes sam spalit, abys pochopil, ze nemas kupovat "papirove" zdroje, to uz je na tobe.

• U AMD s A10/Axx, je frekvence RAM hodne podstatna na vykonu <iGP> benchmarky mluvi za sebe, kde <DDR 2400> snad napajet pod "1.60/1.65" snad i stabilne nejde, CPU toto napajeni podporuje :-)
• Tady tyto CRASH, jsou spise vinikem nekompatibilny SW, nebo DRIVER, pocatecni cesta se resi nahledem do "Event Viewer" nasledovne "Windows Logs" a uz jen aplikace/systém a kde nahlédne do "crash raport":>
• <Start + SPUSTIT + eventvwr>
[img=http://4.bp.blogspot.com/_1UkMMBGA8eQ/Sl34EVaTh8I/AAAAAAAAAgc/kjQfCxeDrZI/s400/run_eventvwr.JPG]http://4.bp.blogspot.com/_1UkMMBGA8eQ/Sl34EVaTh8I/ AAAAAAAAAgc/kjQfCxeDrZI/s400/run_eventvwr.JPG[/img]

[img=/file/view/23277-error-png]http://pc.poradna.net/file/view/23277-error-png[/img]
• Po precteni raportu (event_aplikation/error), uz ma neco urcitého, co mu napovi, zdroj jeho crash, blue screen :-)

Kazde DDR3 RAM musia vediet bezat na 1,5V s frekvenciou podla SPD (ne ojeb napisy na nalepke). Problem to principialne neni, ale moze mat jeden modul vadny, alebo pokrivene piny patice cpu (skusat RAM po jednom najprv jeden slot, potom druhy slot, atd), alebo zdroj, doska, apod naprd (kondiky na doske kontrolovat)

chyby naprosto všeho, to je děs.
memtest běžel?
ovladač "chipset driver" byl nainstalován jako první?
může být i nekompatibilní hw (vadná deska, grafika), taková záplava chyb se jen tak nevidí.

věděl jsem, že se nemám obtěžovat stahováním z uložto. příště použij pro textový log nějakou pastebin službu.
textový výpis je k ničemu, tu nečeštinu nejde luštit, bez chybějícího označení chyb se není jak v tom orientovat - však si to zkus projít sám a uvidíš.

Ano chipset byl nainstalovaný jako první. Memory test běžel a nenašel nic. Ramky jsou taktované na 1600MHz a už jsem je zkoušel i měnit. Všechny ovladače jsou nejnovější ze stránek výrobce. HW by měl být kompatibilní pokud jsou správné specifikace. Vadné být mohou ale nevím kterou část mám reklamovat případně. psal jsem že z txt se to nedá pořádně vyčíst. pár příspěvků zpět jsem posílal ve formátu který se dá otevřít v prohlížeči událostí. Jediné co jsem neobjednával nové je zdroj. Ten zůstal původní a jen jsem dokoupil redukci ze 4 Pinu který napájí CPU na 8pin. Max. výkon je 450W což by měl podle mě v pohodě zvládat. Jinak opravdu už nevím co s tím dělat.

Max. výkon je 450W

i zdroj má svůj typový štítek. kromě jména výrobce a typu je na něm uvedeno i zatížení +12V větve.
žádné "max 450w", to jsou reklamní lži.

eventolg na uložto je mi k ničemu, nebudu si kvůli tomu instalovat 64bit win7.
šlo jen o to, zobrazit výpis "system" podle času se zobrazeným pádem. vidím, že toho chci moc.

Tak já už opravdu nevím co po mě chcete. Tady ještě posílám vyfiltrovaný log z prohlížeče událostí bez "informací". Tečh informací je strašně moc to kdybych měl screenovat všechno tak se z toho po.... full

Ale pokud chcete i informace tak to nějak nascreenuji. ale asi zkusím objednat nový zdroj který je k té desce určen a uvidíme.

po zbytečně zobrazeném vypnutím pc (kernel-power) je:
- nezobrazené upozornění síťové karty (možná jen odpojená),
- nezobrazený obsah chyby zápisu do evenlogu či co,
- za tím další nezobrazená chyba system reporting.
jsi líný se podívat do chyb, které máš před sebou a dát si je do časové souvislosti - a tím potvrdit nebo vyvrátit podezření na chybu služby/ovladače.
chyby sw jsou ze stejného čase v záložce "aplikace"
chyby hw obvykle nikde neuvidíš, systém spadne náhle bez upozornění.