Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde se přihlásit do ubuntu

Zdravím,

nemohu se přihlásit do svého ubuntu (ubuntu-14.04.1-desktop-amd64).
Po zapnutí pc to vyžaduje heslo k mému uživatelskému účtu.
Heslo zadám, obrazovka problikne (udělá zvuk "bubínků") a hodí mě zpět na zadání hesla. Mohu ho tam nabouchat 10x a pořád mě to bude házet pořad na zadání hesla.

Proč?

Do konzole (alt ctrl f1..) se mohu přihlásit...
Jak se mám dostat do GUI, nebo jak to opravit a používat dál?

Stalo se to z ničeho nic.
(V čem je linux lepší než win, když také nefunguje? :-D)

Se systémem jsem nic nedělal - nic neinstaloval, nenastavoval, běží mi v nejnovějším virtual machine na win 8.1, 64b.

Díky za rady.

Jste schopen odpovědět, na co jsem se ptal? Jste si jistý, že layout klávesnice je v terminálu stejný jako v (x)DM a že se v hostitelském os nic nezměnilo?
Vše si způsobujete sám, vaše, nikoliv moje chyba.

Pozn.: Pokud se přihlásíte v konzoli, pak doporučuji: man passwd, i když je to hodně krajní řešení.

Uživatel ms mne neustále nějakým způsobem pokouší u většiny dotazů či odpovědí, které sem vložím. - to považuji za obtěžování a prosím ho, aby toho nechal a neodpovídal mi.

Rad od ostatních uživatelů si velice vážím a děkuji jim.

Ne, v hostitelském os se nic podstatného nedělo - možná je dobré poznamenat že průběžně aktualizuji tak jak systém nabízí potřebné věci.

Heslo účtu vkládám dobře.

Tak urcite tam mas moznost se prihlasit nejen do Unity, ale i do nejakeho "nouzoveho" rozhrani. Bude to nejakej konflikt po spusteni, nevim co ti tam bezi, v Ubuntu jsou logy, ale cert aby se v nich vyznal. Zkus si pokusne vytvorit jineho uzivatele, pokud se do nej prihlasit pujde, tak mas z nejakeho duvodu narusenej profil.

Hm, to je spatne, zkus si vzpomenout cos na tom delal.

Stalo se to z ničeho nic.
V čem je linux lepší než win, když také nefunguje?

Neverim tomu, ze se to stalo z niceho nic, leda snad vadny hardware, zdroj, disk, ze by ti to pochroumalo na disku nejake spousteci soubory.

Jinak ale jen linuxovy fanatici placaji o tom, jak je linux lepsi a nemusi restartovat a podobne, treba zrovna pred hodinou, po instalaci nove verze Wine z repozitare automaticky pres Synaptic mi Ubuntu zacalo psat, ze zaznamenalo vnitrni chybu a programy pres Wine nesly spustit, musel jsem preinstalovat Wine jeste jednou a restartovat a uz to zase chodi. Proste problemy jsou stejne jako na Windows, akorat neni modra obrazovka a problemy jdou obvykle nejak vyresit, coz dost casto na Windows nejde, kdyz neco Microsoft zmrvi v aktualizacich.

V tvem pripade teda zkus z konzole "startx" co to udela nebo muzes zkusit nainstalovat jine prostredi (KDE, Gnome, ...), jestli to bude delat taky.

Pripadne zkus specializovane forum na ubuntu.cz, ale dotazy v cem je lepsi linux nez winows tam nepis, to tam nemaji radi. ;-)

• Tak se podivej do :

sudo nano /etc/lightdm/lightdm.conf

• Tak alespon uvidis, jestli neni problém v grafickém rozhrani, muze se stat ze ho nemuze nacist, ('/etc/lightdm/lightdm.conf'), kdyby ano, tak nastav na user-session=gnome-classic v :

sudo nano /etc/lightdm/lightdm.conf

(Naslodenve jen sudo reboot)