Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CM Storm Stryker nebo Zalman MS800 Plus

Zdravím všechny,

chystám se na sestavování trochu lepšího PC a mám takové dilema ohlednš volby skříně.

Do oka mi padly všehovšudy zatím tyto dvě.

cm-storm-stryker

nebo

zalman-ms800-plus

Hledám skříň, která má dobře řešené chlazení, má dost místa a dobře se mi sní bude pracovat, až ji budu osazovat komponenty. Ideální, aby také byla tichá a pevná. Další vychytávky jsou vždy plus, jako například hot-swap, ale bez toho se samozřejmě obejdu. Samozřejmě, nápaditý design je vítán, ale nestavím ho nad funkčnost a kvalitu (právě Stryker se mi docela libí). Dost bych uvítal, aby skříň měla dobré prachové filtry a aby se daly snadno vytáhnout a pročistit.

Ventilátory si asi vyměním a přidám jeden navíc (pokud máte nějaké doporučení, klidně s tím). Také mě docela lákalo zksuit vodní chlazení na CPU (Intel Core i7-4790), lidi doporučovali toto (http://www.czc.cz/nzxt-kraken-x31-komplet-vodniho- chlazeni/156170/produkt), ale jsem trochu na váškách. Nechci, aby mi příliš hlučela pumpa a nevim, jestli to vodní chlazení není spíš taková slepá ulička a jestli bych raději neměl zůstat u vzduchu. Zřejmě je to větší jistota a asi bude méně hluku.

Máte někdo nějakou zpětnou vazbu na tyhle dvě bedny, případně i nějaká jiná doporučení, ať už se jendo i jiné modely skříní či případně i chlazení?

Díky

• Co se vodniho chlazeni, jsem vzdy pouzival (3 modely), "Corsair Hydro", jeden zalman , s otimizovanou skrini. (na OC FX8350)
• Ono co potrebujes presne vedet? Koupe skrine, jse spis osobni vec, v uvedené cenové kategorii, prakticky vsechny vyjdou nastejno :-)
(ja uz ted pouzivam jen mini skrine, posledni ATX jsem mel NZXT Phantom , nemam ji nak co vytknout)

• Tiseji, diskutabilni, i u "OC" mi vodni chlazeni pri zatezi nepresahlo 50-60% z maximalni hodnoty RPM pro ventilatory, také zalezi na jejich velikosti.
• At si kazdy masli své PC jak chce, také jsem mel takové obdoby, tuning, vodnàr, SLI, neony, vzdyt jde jen o poteseni a na tom nic spatného neni ;-)
(Ja zase Lian-li treba nemam rad, pripada mi moc kancelarsky pro herni PC, to je jak zenské , tomu se libi ta a ten by zase tamtu :-p )

• Kolikrat ses s tim potkal? :-)
• Ony ty All in ONE, stejne ty hadice maji smerem k bocnici, nicemu tam nezavazi, ani u SLI, nebo jiné konifgurace, co mi rukama prosli, vzdy mely vodni hadicky kvalitni, tvrdé, ale dostatecne ohebné.

Pri zakoupeni a pred montazi, si stav chlazeni kazdy snad proveri. (napajené molexem, jdou vyzkouset i externe)

Vyloženě vytunit to nepotřebuju, ale popravdě bych uvítal nějaký zajímavější vzhled. Již zmíněný "kancelářský vzhled" mi moc nesedí. Ale nemusí to samozřejmě svítit (u toho Strykera se to dá i vypnout/zapnout), mít neony a dělat každou půlnoc ohňostroj :D.

Vodní chlazení je pro mě jedna velká neznámá. Na jednu stranu mě láká to aspoň zkusit, na druhou stranu mě odrazuje nejistá efektivita, hluk a případné problémy při poruše (unik kapaliny atd.). Jako alternativu mám na CPU připraveno tohle, což je myslím si, docela solidní kousek?

http://www.czc.cz/coolermaster-hyper-212-evo/99858 /produkt

To je přeci to samé s jiným názvem?! Co nedovedete pochopit na tom, že tyhle krámy jsou podobné, jen se tam nalepí nějaká nálepka?

"kancelářský vzhled"

To není "kancelářský vzhled", ale střídmý funkcionalistický evropský průmyslový design, jak se staletí vyvíjel. Pokud chcete hnusný asiatský cirkusácký kolotoč, pak jak libo.

Tak upřímně, ten Zalman nemá zas tak "cirkusácký" vzhled a například i ono LIAN LI má některé modely docela podobné.

Když pomineme vzhled, zajímalo by mě, jestli tu tedy někdo má nějaké zkušenosti nebo si je vědom zásadních nedostatků u těhle dvou skříní. Případně jsem ještě narazil na tuhle: http://www.shop.tntrade.cz/aerocool-ds-200-black-e dition_d297910.html?fulltextword=aerocool%20ds%202 00

Upřímně, Váš názor mě taky moc nezajímá... Ohledně skříní mi tady jste schopen jen argumentovat jejich designem, navíc vcelku arogantně a agresivně. Co se jejich funkčnosti (o což mi jde asi nejvíc) týče, neřeknete zhola nic. Takhle na mě působíte tak, že se Vám prostě nelíbí vzhled (což je samozřejmě subjektivní) a tak to prostě za každou cenu musíte zatratit....

Tak koukám, že o krabicích akorát spekuluješ a to bez základních znalostí.
1. není materiál jako materiál třebas železo - hliník a to z ohledem na odvod tepla
2. každá tlumící hmota/polep navýší teplotu o 3-5% je to daň za "ohlučnění"
3. najít testy/recenze krabic si budeš muset najít a nastudovat sám

O krabicích sem si toho nastudoval dost. Recenze/testy na ty dvě v úvodu zmíněné jsou většinou superlativní, což se mi moc nechce věřit a hlavně mi to moc nepomůže v rozhodování, proto bych rád někoho opravdu s osobní zkušeností nebo nějakým doporučením.

Jinak spekulací bych označil:

"řeknu nebrat ani jednu -> hodit sem dvě značky, zřejmě osobní preference (proč ne), avšak bez vysvětlení proč tohle a proč ne tamto -> k jedné ze značek hodit link na milion dalších beden -> hodit pár tlachů o cirkusu" = příspěvěk, který mi vůbec v ničem nepomohl a dotyčný si ho mohl klidně nechat.

Pardon, ale spíš tohle mi přijde, jako někdo bez znalostí a kdo pouze spekuluje... Teď mě odkážete na testy, ty jsou pozitivní, ale naopak mi tu je řečeno, že ruce pryč, ptám se tedy aspoň proč, když vynecháme, že Vám nesedne vzhled.

Děkuji za "rady".
Stačilo by se chovat méně povýšenecky a arogantně a hned by to tu vypadalo jinak (zajímavé, že jinde lidi dávají konstruktivnější návrhy...)

Přišel jsem sem, aby někdo dal radu, nejlépe pokud o těchto modelech něco konkrétního ví, případně doporučil jinou variantu a nejlépe i proč jo a proč ne. Jak jsem již zmínil, design pro mě rozhodně není to nejdůležitější, jen vítaná třešnička na dortu. Jediné, co jsem se dozvěděl je cosi o cirkusu a dostal link na 124 (!!!!) dalších beden (kde jsou opět "funkcionalistické designy" + "cirkusácké") od jedné značky, bez jediného vysvětlení či doporučení. Opravdu "poradna" tedy...

Než tu hlupě řikat nějaký "šup", taky by bylo dobrý si všimnout, že bedny jsem tu postnul dvě (tedy asi mám jít koupit obě, že?)...

Osobně ani jednu, mám jiné požadavky na krabice a to zdroj nahoře, slušné předozadní proudění luftu, nenápadnost bez "prosklení" bočnic a s rozumnou cenou.
(krabice která je někde pod stolem nemusí stát 4000,- ona totiž nic více nežli ta za 1 500,- nepřenáší ve smyslu funkčnosti)
Jinak ověřená dluhodobě kvalita je u Lian Li = celo hliník a FRACTAL Define = odhlučnění.

Jo kdybych toužil po něčem extra na předvádění "davům" tak -
[http://img2.czc.cz/6iuf1tdb3ogc7bgis95m10fvmc_1/ob razek]

Zdroj nahoře jsem doposud měl a asi by bylo lepší u toho zůstat, ale všiml sem si, že většinou už to strkaj dolů... Třeba u Strykera všichni proudění vzduchu chválili, ale pak jsem narazil i na to, že to asi nebude tak úplně pravda.

Co jsem koukal na LIAN LI, docela se mi zamlouvala tahle (http://www.shop.tntrade.cz/lian-li-pc-v2000b-plus- ii_d55332.html) ale upřímně, koukám, že tam neni ani USB 3.0., což mi při té ceně nějak moc nesedí a bez USB 3.0 do toho určitě jít nechci. Pokud máte nějakou osobní zkušenost s touto značkou, co byste doporučil?

Jinak má zatím rozpracovaná sestava bude mít specifikace podobné tomuto (takže nějaká ne úplně mini skříň):

Motherboard:
MSI Z97 PC Mate - Intel Z97

CPU
Intel Core i7-4790

GPU:
MSI GTX 970 GAMING 4G

RAM:
32 GB

Ten ventilátor vypadá dost slušně, asi lepší varianta než co jsem tu nadhodil předtim.

Ten case je taky OK kousek bych řek, aspoň co jsem tak nakoukl v rychlosti. Design takovej střídmej, vybavenost vypadá dost dobře. Možná ta bočnice tam trochu působí mimo, ale to mě je vlastně docela jedno, protože to v tuhle chvíli vypadá, že na bednu se bude koukat stejně z druhý strany.

Jinak koukám, že dneska sehnat case se zdrojem nahoře je docela složitá záležitost.