Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spyware terminator

Mám nově nainsatlovaný Spyware terminator a chci se zeptat na pár věcí: 1.- Měl by se nějak jinak nastavit, než jak to je doporučeno?
2.- Jaký mód rezidentní ochrany?
3.- A ještě mám v compu Ad-Aware, SS&D, Avast!4 home. Nebudou se jejich rezidentní štíty nějak rušit?(Ad-Aware rez. nemá, to vím.)

Nastavovat programy jinak, než je doporučeno? To bych rozhodně nedělal.
Přestaňte už mít hrůzu z PC a začněte si ho užívat. Opravdu žádný počítačový vir nepozabíjí příbuzně a blízké osoby. O ochraně PC toho už bylo napsáno dost i v této poradně, stačí hledat a číst.

U spybota je možnost teatimer, což je taky hlídač online, takže pokud máš spuštěný štít na něm, nezapínej ho na terminátorovi a naopak.
Jak se snáší avast s terminátorem netuším. Obecně nepouštět současně více štítů nebo firewallů, jinak se poperou o vůdcovství.
Avast a jeden antispyware, ostatní spouštěj ručně dle stupně paranoi nebo frekvence p stránek.:-)
V nastavení rez. štítu terminátora jsou ta táhla, tak si je posuň jak se bojíš.
Pokud aktivuješ terminátora, počítej s tím, že se bude pořád ptát, než si nasyslí dost údajů. Tak budeš muset trochu přemejšlet a víc se hlídat, což je taky dobrý štít.

Vypadá to že jsi prožil nějakou těžší virózu když ses do toho tak dal.

spyware-terminator

http://forum.spywareterminator.com/Default.aspx?g=t opics&f=14

Ještě k tomu nastavení. Je sice doporučeno integrovat ClamAv do programu, ale nebude se hádat s antivirem. Prostě aby nedocházelo ke zbytečným poplachům.

Pak se ještě chci zaptat, jak je možné, že i po stejném manuálním nastavení rez. štítu(exprasní mód) mám na různých účtech(správce a s omezeným přístupem) jinak nastaven rez. štít v nastavení(např. obrana systémových služeb je u účtu s omez. přístupem zatržena a u správce ne).

nejsem fanatický trouba, který tvrdí že nějaký program je neprůstřelný, ale určitě můžu tvrdit že jsou mnohem bezpečnější (ono to v "konkurenci" ie ani není tak těžké).

default instalace internet exploreru bez dalšího nastavení, kterou používá 99% jeho domácích uživatelů, už některé z nich stála jejich vykradená bankovní konta - jak víš, některé mediálně zmíněné banky ani s ničím jiným než ie nefungují, a netechničtí uživatelé ani netuší že existuje něco mimo ie, a když už to musí kvůli bance používat, lezou s tím i na net.

ie byl naivně navržený pro zcela bezpečné prostředí, aby s ním fungovalo bez problémů všechno - čili kromě intranetových aplikací bohužel taky spyware, trojské koně, poslouchá přesměrovací javascripty...
no a stakovým svinstvem já na web nepolezu.

nakonec: ie jde slušně zabezpečit, ale pak je z něj na netu skoro mrtvý software ve kterém nic nefunguje - aspoň že má výjimky pro zóny, třeba kvůli bankovnictví - to je ostatně jediné nastavení, ve kterém ten paskvil doporučuju doma provozovat.

pro zastánce ie - pokud doufám jen vyjímečně ještě nemají, ať přejdou aspoň na xp sp2 kvůli o něco bezpečnější verzi ie, nebo v rámci automatických updatů by měl být ještě lepší ie7. s verzemi ie6 sp1 a níže nedoporučuju lézt na net ani náhodou.