Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyplatí se více jádrový procesor? - CPU AMD vs Intel

Zdravím,
řeším jedno dilema. Plánuji pořídit nový počítat a rozhoduji se mezi dvě procesory:
Intel Core i5-4460
a
AMD Vishera FX-8300

Vím, že intel je silnější na single-core a AMD když se používá více jader.

Zde je zatím má sestava: http://www.czc.cz/146865,70092,141073,164627,10597 0,99299,160576,131206,158733,164760,112017/kody

Plánuji požívat na klasickou práci (+občas nějaké hry) kdy je zapnutý najednou Chrome, Word, Excel, Photoshop, Filezilla, Nějaky editor php/html kodu, Přehravač hudby, Skype, Dropbox, Antivir a pár dalších věcí.

Otázka tedy je zda se mi vyplatí připlatiti cca 2tis za Intel, nebo je lepší AMD když budu mít najednou spuštených hromadu aplikací?

Děkuji moc za radu.

Hromada spuštěných aplikací nevadí, to zvládaly už i jednojádrové procesory. Podstatné je, kolik z nich bude najednou výrazněji zatěžovat procesor. Z toho tvého seznamu bude výkon potřebovat snad pouze Photoshop a možná ani ten ne, pokud ho budeš používat pro základní operace.
Takže tipuju, že po většinu času se bude procesor vcelku nudit.

Testy si snad v dnešní době dokážeš najít sám. Ještě k té ceně...doufám, že tam taky započítáváš všechny komponenty, který se podílejí na stabilním OC toho traktoru, aby se to aspoň vyrovnalo i5. To se potom dostaneš na zajímavou sumu. A to nepíšu o konečný spotřebě.

Jo četls odkaz co jsem dal vejš? Nečet že?! Protože výkonější je akorát tak v prehistorickém superPI jinak prd.
Nechme toho každej máme pravdu. Já jsem spokojen s AMD produkty, a ty z Intelem. Tak co řešíme. Pro tazatele platí co mu napsali 4 lidi a to at bere FX. Výkon/cena je jasná.