Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dsl-362t a přípojení na OS Vista

Prosím pomoc!
Prosím o radu. Mám doma dsl-362t a normálně se k internetu připojím. Všechno funguje, ale před pár dny jsem si pořídila notebook - OS Vista Basic a tem se vůbec nemůžu připojit. Ukazuje mi to, že jsem připojená - mám i přijaté a odeslané bity, ale žádnou stránku se mi nepodaří zobrazit. Už jsem z toho zoufala...zkoušela jsem jestli funguje síťovka - ale jinde jsem se připojila normálně. Je to modemem nebo co mám prosím udělat???
Předem díky moc za jakoukoliv informaci

Tak jsem to zkusila, ale nic nestalo - pořád to nefunguje - skusila jsem pingnout modem, ale píše to vypršel časový limtït žádosti - ztráta 100% a pak jsem ještě dala diagnostiku sítě a napsalo to, že nelze komunikovat s přimární server DNS 194.228.41.65

V prvé řadě budu předpokládat, že modem připojujete pomocí ethernetu a ne pomocí USB, které tento modem také má (a kde je třeba instalovat ovladač). Je počítač konfigurován jako DHCP klient (tzn. že IP adresu a DNS dostává přiděleny automaticky)? Jakou IP adresu, popřípadě masku a bránu má aktuálně přidělenu? Na jakou IP jste zkoušela ping? Něco mi říká, že jste se snažila TCP/IP nastavit ručně (a něco je špatně), protože DNS bych v případě automatiky očekával spíše 192.168.1.1. Tím neříkám, že to zmíněné je chybné.
Pokud jste něco u sítě nastavovala, ideální by bylo se inspirovat u původního počítače, na kterém to funguje.

pozn. V případě, že připojujete oba počítače najednou, jak to máte vyřešeno? Pomocí switche nebo snad jeden je přes USB a jeden přes ethernet?

Ano modem připojuji pomocí ethernetového kabelu. IP a DNS je přidělováno automaticky. IP:88.102.210.203 a maska je 255.255.255.255 a výchozí brána je stejná jako IP. Ping jsem zkoušela na mojí IP adresu co jsem již uvedla. Zkoušela jsem nastavit TCP/IP po doporučení ručně, ale taky to nešlo...a ještě jednou jsem pak zkoušela diagnostikovat..a někdy se tam i objevuje že nelze komunikovat s DNS. Na PC to mám nastavený vše automaticky a IP adresa a maska je stejná...vše je stejné - právě proto nerozumím tomu, proč to nejde...k modemu vždy připojuji jen jeden počítač a přehazuji ethernetový kabel když zkouším ten notebook.

Pak je k mému překvapení v modemu vypnut překlad adres, což ale nutně nemusí být na závadu (kromě nemožnosti připojit přes switch více počítačů najednou). V tuto chvíli nemám žádné další nápady. Může to být prkotina, ale takhle zprostředkovaně nám může uniknout. Snad poradí ještě někdo další.