Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolika Wattový si mám koupit zdroj

Zdravím Vás,
z ničehonic se mi náhle vypíná počítač, a to mi ani neběží žádný software, vypne se mi dokonce i v Nouzovém režimu.
- Vevnitř zanesený prachem nebyl, ale i tak jsem ho důkladně zbavil prachu, takže tím to není.
- Přehříváním procesoru to také nebude, protože to klidně spadne třeba při teplotě CPU 30°C.
- Zavirovaný počítač také není - projel jsem ho Avastem po restartu, SpyBotem, Kaspersky TDDS Killerem, Rogue Killerem, Malwarebytem.
- Když se počítač náhle vypne, tak potom musím čekat třeba 3 minuty, než mi jde zase zapnout - usoudil jsem, že mi odešel zdroj.

Chtěl bych se Vás prosím zeptat, kolika Wattový bych si měl koupit zdroj, při zohlednění mojí grafický karty. Mám pocit, že 400 W je málo.
Díky :-)

OS: Windows 7 Home Premium Home Edition 6.1.7601 SP1
Motherboard: MSI 3200 MHz, Product: 760GM-P33 (MS-7623), v1.0
System Memory: 3200 MB
BIOS Type: AMI (11/15/10)
Grafika: NVIDIA GeForce GT 630 - Date: 23.10.2013 (v 9.18.13.3165)
Zdroj: LC-B400ATX 400 W
Processor: AMD Athlon(tm) II X3 450 Processor 3200 MHz

Maximum Graphics Card Power: 49 W
Minimum System Power Requirement: 300 W

Uvádí nVidia. Na tu levnou nevýkonnou grafiku stačí skoro každý normální zdroj, i ten tvůj shit by to měl utáhnout. Zkus si půjčit jiný, třeba je problém jinde.

• Doporucil bych prumerny "350W" zdroj, popripade "400W", mas-li v dohlednu naplanovany <UPgrade>. /certifikovany 80+, neni nikdy na skodu :-)
Na tvou sestavu staci:

• "VS"-kovy Corsaire "350W" : corsair-vs350-d2166309.htm nebo https://www.alza.cz/seasonic-ss-350et-t3-d199508.h tm
[img=http://thumbs.ebaystatic.com/d/l96/m/mOD2et88OVceLY4YydT77jA.jpg]http://thumbs.ebaystatic.com/d/l96/m/mOD2et88OVceL Y4YydT77jA.jpg[/img]
• Pro verzi "400W" : ttps://fortron-fsp400-60hhn-85-d2170315.htm
[img=http://bulk.fsp-europe.com/pictures/psu/fsp_400_60ghn_85plus/400_60ghn_icon.png]http://bulk.fsp-europe.com/pictures/psu/fsp_400_60 ghn_85plus/400_60ghn_icon.png[/img]
(*moznost zmeny dle tvé financni dostupnosti*)

• V zivote jsi ho v rukach nemel a celé to mas zalozene z nakého clanku.
• VS radu jsem testoval 2 ruzné, kde <3.3V>, <5V> a <12V> vetev se drzela stabilne pri "power supply" prakticky bez vyraznych vykyvu v "LOAD".
Kdyby slo o sestavu nad <500W> tak bych ho nedoporucil, jelikoz jde o sestavu co uvadi tazatel pod 200W, je to zcela jedno, to utahnou i tuzkové baterky.

• Hm...to nevim kde si na to dosel, bavil jsem se o tobe a konecne pochop, ze se bavim o 300W zdroji = POD 300W, ne o zdroji do herniho PC, videl jsi nekdy kancelarské PC zevnitr, jakym zdrojem je obsazeno? To uz i NO NAME jsou kvalitnejsi.
• Testoval jsem ho, stabilní vētve v zátēzi mēl, do PC se spotrebou pod 200w nepotrebujes 80+ Gold.

To že v odkazu píšou lidi co stavěj Pc a jak je vidět nebyl si ho shopnej přečíst když se oháníš jenom nějakým článkem kterej vůbec nikde nezmiňuju,pouze odkaz na poradnu ,takže když o mě známej staví Pc na hromadě jich tam měl ca 5 odpálenejch,tak žádnej ojedinělej případ ,asi co se dává do levnejch kancl je jasný .Jako tos mu moh napsat ať tam prskne jakejkoliv s tímhle přístupem i plečku EC,Evolveo a podobnej šrot....

Je to naprosto zbytečná hádanic.

1.Corsair zdroje nevyrábí jen kompletuje a řada VS se nepovedl a to s ohledem na kvalitu a životnost.
( jakýsi dodavatel základu prostě v rámci úspor šetřil tak mohutně, až "ušetřil, u kvalitnějších je základ od Seasonu)

2. pokud za podobnou cenu je k mání slušnější, tak proč kupovat krám?