Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem w10 z 32bit na 64bit

Zdravím, nevíte jak přejít ve w10 z 32bit na 64bit systém a zda se pak budu moct vrátit na w7, který jsem měl předtím?

Přecházel jsem z 32bit verze w7 a chtěl jsem upgradovat na 64bitovou w10, ale nikde se mě to nedotázalo ...
-přechod z 32bit na 64bit systém jsem zvažoval (u w7) už dlouho, ale až teď mě w10 dohnal k udělání zálohy, tak když už jsem jí udělal :D

předem dík za rady, Ondra

některé programy a hry si s 32bit verzí moc dobře nerozumí

• No, to si nemyslim :-) /s vyjimkou kuprikladu her urcene vylozene na 64Bitové OS, ale ty na 32 stejne nespustis.
• Zakupovat vylozene nemusis, aktivacni/instalacni klic pro verzi 32/Bit nebo 64/Bit je ten samy. (samozdrejme pro stejny OS a jeho edici , kuprikladu 'Windows_7_Home' atd)

Pokud jsi na Win10 přešel, můžeš instalovat čiástou instalaci.
Pokud jsi přešel nedávno (ne víc jak 5 dnů), máš ve Windows.old kompletní systém a možnost návratu k předchozímu. Ale jestli nainstaluješ další systém, do WIndows.OLD se dostane ten, co tam máš teď a nahradí W7, takže touto cestou se pak nevrátíš.
Na MS máš pomocí Media creation tool možnost stáhnout jak 32, tak i 64 bitovou verzi W10 a nainstalovat ji.