Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová herní sestava ~27k

Dobrý den,
postavil jsem si nové herní PC na nové platformě Skylake; je to můj první skládaný PC, takže si ho chci užít a to i s taktováním; druhá věc je ta, že ty ostatní (ne-K) modely přijdou na trh později a už se mi nechce čekat.
Zde je sestava: http://www.czc.cz/a31e5r2hbci33bt6q4vsiin6rb/sezna m
Mohu poprosit o vaše podněty co se její kvality týče? Skylake je prý citlivý na teplo, takže jsem vybral jak kvalitní chladič, tak skříň s co nejlepším airflow a spoustou prostoru uvnitř. Taktovat hodlám, disk mám vlastní (1 TB WD Blue).
Díky za váš čas a přeji všem pěkný den :-)

8 GB RAM mi zatím bude bohatě stačit, nepotřebuji více. Až budu, tak si dokoupím. Jestli jste to myslel jako návrh na 2*4 GB, tak mně osobně přijde zhovadilost zaplnit dva sloty ze čtyř čtyřgigovýma modulama, když deska pojme 4*16 GB.
Chladič jsem vybral proto, že s ním mají ostatní výborné zkušenosti s taktováním (nejen) FX-8350, a to je ještě podstatně žravější kousek.
U zdroje jsem četl pozitivní ohlasy a neviděl jsem, že by byl vyloženě špatný, za tuhle cenu snad ani šmejd být nemůže (je cenově stejně jak obdobně výkonný Seasonic).

Zdroj za Seasonic vyměním, a co jsem sledoval, tak rozdíly ve "výši taktování" na levnějších deskách a Asusu Z170 Deluxe za 8k jsou jen miminální. Mnohem důležitější je podle praktických testů kvalita chlazení.
Zatím jsem "taktoval" jen na mé současné mašině s Pentiem 4, a to max. o 10%, protože mám na prd desku.

Dobrá, tak díky. Ještě bych na Vás měl poslední dotaz - ta Asuska Z170-P si s tím poradí? Mj. se trochu bojím Realtek síťovky, tak nevím. Jaký byl rozdíl mezi řadou P a řadou A v adekvátních deskách chipsetu Z97? A ta 520ka GM od Seasonicu výše to zvládne? Říkám si, že při případném Crossfire pak stejně budu pořizovat nový zdroj, protože na to nebude stačit ani ta 620.

Jestli jste to myslel jako návrh na 2*4 GB, tak mně osobně přijde zhovadilost zaplnit dva sloty ze čtyř čtyřgigovýma modulama

Tam jde o tzv. Dual Channel - doporučuji vygooglit.

Jinak desku ber tuhle : http://www.czc.cz/asus-z170-p-intel-z170/176249/pr odukt Tam MSI je nějaká divná, nějak se mi nelíbí napájecí kaskáda.

Zdroj tento : http://www.czc.cz/seasonic-ss-620gm2-evo-620w/1516 07/produkt Možná by stačilo i nějaký 500W od SeaSonicu, ale hlavně nebrat nějakou nekvalitní značku, jako tam máš teď.

O Dual Channelu vím, ale ten praktický rozdíl v rychlsotech se mi tak velký nezdá... navíc, rozhodně to nebude trvat x let, než si pořídím druhý 8 GB modul.
Ok, když říkáte, tak s tou deskou dám na Vás.
Ohledně zdroje - stačil by takovýto? http://www.czc.cz/seasonic-ss-520gm-f3-520w/165638 /produkt Sice "jen" 80Plus Bronze, ale píší účinnost ~89%, ciž nevypadá zle. Co jsem se koukal, tak kombinace i7 + R9 390 žrala v peaku nějakých 420-430W. S mou i5 by to mohlo být ještě o chlup méně.

Je velká chyba dodat z mé strany důvody, proč jsem se rozhodl tak, jak jsem se rozhodl? Sestavu jsem rozhodně neskládal jako nějaký horký brambor (minimálně výběr skříně mi zabral asi 3 hodiny) a k její podobě tak, jak teď je, jsem měl důvody. Tak je zde uvádím, aby to bylo tak nějak "čitelnější" a abychom si více rozuměli.
Sestava se Vám nelíbí ještě z nějakého jiného dovůdu, než psali kolegové nad Vámi?

A při teplotách do 80-ti stupňů. Jak říkám, jsem docela mile překvapen, jako upoutávku vám předkládám obrázek testu na 5,1 GHz. Na této frekvenci jely všechny čtyři jádra a HT byl aktivní, systém byl solidně stabilní pro běžnou práci ve Windows. V Cinebench systém spadl s chybou "0124" neboli přehřátí procesoru. Adekvátně tomu si možná odhadnete, kam jsem se dostal s napětím 1,4V. Takže 5GHz nie je stabilné v hrách a iných náročných programoch.
zdroj: http://pctuning.tyden.cz/component/content/article /1-aktualni-zpravy/36279-intel-core-i7-6700k-na-5- 1-ghz-zadny-problem

Podporuje tá doska aj DDR3? Myslel som že s novým socketom pôjde len DDR4.

Děkuji všem za rady, které mi pomohly a posunuly mě zase někam dál.
Pozměnil jsem na vaši radu chladič, zdroj i desku. Skříň si nechám svou, je to kompromis mezi kvalitou (na zahraničních serverech ji hodnotí výborně) a vzhledem.
(snad) Finální verze zde: http://www.czc.cz/a31e5r2hbci33bt6q4vsiin6rb/sezna m
Disk tam přidám ze svého současného PC (1 TB WD Blue), SSD plánuji dokoupit později, stejně jako druhý 8 GB modul paměti RAM.