Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem K čemu C#?

Tak jsme se ve skole ucili programovat v C#. A ja si rikam, k cemu mi je tento jazyk dobry, resp. k cemu je dobre .net? Napr., vytvoril jsem program, se kterym jsem se chtel pochlubit u kamarada, ktery je jen beznym uzivatelem pc. Jenze ejhle, program mu nesel spustit, protoze nemel ve svem pocitaci behove prostredi... A ja si rikam... Proc programovat v C#? Co se v takovem jazyku v praxi vlastne programuje?

takovou vetu tam nemam upoustim jazyk...
bylo to mysleno (ach proc sem to nenapsal lepe na zacatku) :
kam po win32API, rad bych vyvijel multiplaformni prg mam jit do
jazyka C# (+MONO nebo .GNU Portable NET)nebo zustat u C/C++ a pouzit knihovnu Qt ( nebo wxWidgets) ?
volim knihovnu Qt a jazyk C# nechavam pro studijny ucely....

zni to tak lepe ? puntickar...typicky programtor :-p, mohu se zeptat: kodite v necem ?

navic kdybychom meli byt jo puntickari:

C# neni spatan volba ... ja vsak po dlouhe volbe volim Qt
QT je programovací jazyk? Od kdy?

ja netvrdil ze je Qt jazyk to si spojujete jako u tohoto:

ryby zijou v mori, delfin zije v mori

neznamena ze delfin je ryba ;-)