Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem K čemu C#?

Tak jsme se ve skole ucili programovat v C#. A ja si rikam, k cemu mi je tento jazyk dobry, resp. k cemu je dobre .net? Napr., vytvoril jsem program, se kterym jsem se chtel pochlubit u kamarada, ktery je jen beznym uzivatelem pc. Jenze ejhle, program mu nesel spustit, protoze nemel ve svem pocitaci behove prostredi... A ja si rikam... Proc programovat v C#? Co se v takovem jazyku v praxi vlastne programuje?

V praxi se v takovem programovacím jazyku programují aplikace ;-)
C# je nový (a podle mého názoru perspektivní) jazyk, takže se stále víc bude prosazovat na Windows platformě.

V současné době s ním můžeš programovat i aplikace pro PDA s Windows Mobile, na Linuxu exisuje projekt MONO, který je obdobou .NET Framework na Windows, takže tvé aplikace poběží i na Linuxu

Inštalačka programu používajúceho C# by mala ponúknuť nainštalovanie potrebného behového prostredia v prípade, že nie je k dispozícii - takže by to nemal byť problém. Tuším, že .NET Framework bol aj voliteľnou súčasťou automatickej aktualizácie.

S tim .NET frameworkem je stejny problem jako drive s ruznymi verzemi Rintime knihoven pro Visual Basic nebo Viual C++. Pokud pises program, zavily na nejakych runtime knihovnach, musis je mit nainstalovane.
Pokud napises program ve VisualBasicu, je zavisly na svem Runtime a pokud nebude runtime nainstalovany, nepobezi ani tvuj program.

Pak je resenim vytvorit nativne kompilovany program napr. ve VisualC++ s linkovanymi knihovnami nebo treba v Delphi.

A proc se zacina pouzivat .NET framework? Mimo prenositelnosti (v budoucnu) to umoznuje jeste dalsi vec. Prestav si, ze dnes mas ruzne procesory (32 bitu, 64 bitu), ruzne vyrobce procesoru.
Program psany napr. v C# se nekompiluje do nativniho kodu, ale do symbolckeho jazyka (MSIL) a vlastni kompilace pro konkretni procesor a prostredi probiha az pri spusteni programu.
Takze jeden program pobezi s plnym vyuzitim vsech moznosti, ktere prostredi, ve kterem jej spustis nabizi.

Aký zmysel má C#? Veľa Delphi vývojárov prechádza na C# a .NET. Dôvod je jednoduchý: Borland zaspal. C# je v podstate také Delphi s Java syntaxou. Tam kde Borland skončil v roku 2001 svojou poslednou kvalitnou verziou Delphi(7), pokračuje dnes Microsoft.

souhlas ! nechapu proc to muj mentor nechape :-) navic delphi neumi 64bitovou architekturu o duvod vic se delphi neucit !

C# neni spatan volba a i diky MONO a dot gnu portable net muze byt protovan na linux...
ja vsak po dlouhe volbe volim Qt
jeste zvazuju wxWidgets, ale asi Qt ;-)
C# sse ucim jen kvuli skole a zapisu do zivotopisu :-).. jinak je jedno jaky jazyk dulezite je myslet jako P.

;-)

takovou vetu tam nemam upoustim jazyk...
bylo to mysleno (ach proc sem to nenapsal lepe na zacatku) :
kam po win32API, rad bych vyvijel multiplaformni prg mam jit do
jazyka C# (+MONO nebo .GNU Portable NET)nebo zustat u C/C++ a pouzit knihovnu Qt ( nebo wxWidgets) ?
volim knihovnu Qt a jazyk C# nechavam pro studijny ucely....

zni to tak lepe ? puntickar...typicky programtor :-p, mohu se zeptat: kodite v necem ?

navic kdybychom meli byt jo puntickari:

C# neni spatan volba ... ja vsak po dlouhe volbe volim Qt
QT je programovací jazyk? Od kdy?

ja netvrdil ze je Qt jazyk to si spojujete jako u tohoto:

ryby zijou v mori, delfin zije v mori

neznamena ze delfin je ryba ;-)